Tūkstančiai Lietuvos pradinukų įsitraukė į mankštą su krepšininke Laura Juškaite

2022 m. spalio 4 d.

S. Čirba

Spalio mėnuo daugiau nei 50 tūkst. pradinukų visoje Lietuvoje tapo Olimpiniu mėnesiu. Ketvirtus metus organizuojamas projektas dalyvius kviečia įsitraukti į fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, emocinės sveikatos bei bendradarbiavimo temų veiklas pamokų, pertraukų metu bei namuose su tėveliais.

Šią, fizinio aktyvumo temai skirtą savaitę, pradinukai kviečiami žaisti specialistų paruoštus, aktyvius žaidimus, lavinančius pagrindinius judėjimo įgūdžius, išsiruošti į žygį kartu su tėveliais bei įsitraukti į kitas fizinį aktyvumą skatinančias veiklas.

Visą savaitę kartu mankštintis vaikus kviečia ir Lietuvos sportininkai bei visuomenėje žinomi veidai, taip siekdami motyvuoti mažuosius judėti. Savaitės pradžioje dalyvius pasiekė vaizdo įrašai, kuriuose mankštas veda Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos prezidente Audronė Vizbarienė, o šiandien kartu sportuoti kvietė ir Lietuvos moterų krepšinio rinktinės narė, Vilniaus „Kibirkšties“ klubo krepšininkė Laura Juškaitė.

„Fizinis aktyvumas yra mano geras draugas nuo pat vaikystės, dar visai maža lankiau lengvąją atletiką, o dabar jau 11 metų žaidžiu krepšinį. Sportuodama ne tik gerai praleidžiu laiką, susirandu puikių draugų, bet ir tobulėju kaip asmenybė, gerinu savo bendravimo, darbo komandoje įgūdžius. Taip pat fizinis aktyvumas man visada padeda atlikti ir kitas gyvenimo užduotis, kur reikia susikaupti, pavyzdžiui, namų darbus. Linkiu ir jums atrasti judėjimo džiaugsmą“, – su projekto dalyviais sveikinosi L. Juškaitė.

Šią savaitę projekto dalyviai jau mankštinosi kartu su olimpiete lengvaatlete Diana Zagainova. Vaikus sportuoti dar pakvies olimpietis slidininkas Mantas Strolia, boksininkas Tadas Tamašauskas, olimpietis kanojų irkluotojas Henrikas Žustautas, dainininkė Eglė Jurgaitytė bei olimpietė lengvaatletė Irina Krakoviak–Tolstika.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. 

Projekto organizatoriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS