Tūkstančiai Lietuvos pradinukų įkvėpimo sėmėsi iš iškiliausių Lietuvos sportininkų

2021 m. spalio 30 d.

Šią savaitę projekto „Olimpinis mėnuo“ dalyviai turėjo dar vieną unikalią progą virtualiai pabendrauti su iškiliausiais Lietuvos sportininkais, olimpiečiais – dviratininke Rasa Leleivyte, lengvaatlete, sprinto bėgike Agne Šerkšniene bei paralimpiečiu, plaukiku, Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos laimėtoju Edgaru Mataku.

Pradinukai ne tik klausėsi sportininkų istorijų visomis projekto temomis – fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, emocinės sveikatos ir bendradarbiavimo, bet ir turėjo galimybę patys užduoti jiems rūpimus klausimus.

„Labai malonu prisidėti prie tokių projektų, kurie skatina ne tik vaikų fizinį aktyvumą, bet ir apskritai sveiką gyvenseną, moko olimpinių vertybių. Susitikimo metu vaikai buvo smalsūs ir uždavė įdomius klausimus. Manau, kad mums, sportininkams, labai svarbu investuoti laiką ir pasistengti motyvuoti jaunimą. Jei susitikimo metu man pavyko bent vieną vaiką įkvėpti gyventi sveikiau, sportuoti – būčiau jau labai laiminga, vien dėl to verta prisidėti“, – po susitikimo sakė dviratininkė R. Leleivytė.

Šią savaitę pasibaigsiančio projekto metu siekiama vaikus mokyti olimpinių vertybių, skatinti jų fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną. Projektas vyksta jau ketvirtus metus, o kasmet prie jo prisijungiantys sportininkai neslepia džiaugsmo galėdami savo pavyzdžiu paskatinti vaikus gyventi sveikiau.

„Tokia patirtis, dalintis savo sveikos gyvensenos istorijomis, man buvo labai smagi, vaikai labai noriai įsitraukė ir uždavė daug klausimų, kurie privertė pagalvoti. Smagu, kad jau pradinėse klasėse vaikai domisi, ką sportininkai valgo, kuo jie gyvena, kiek medalių yra iškovoję. Šiandien, galbūt, tai yra tik vaikiškas smalsumas, bet tikiu, kad kitą kartą rinkdamiesi, ką veikti, ką valgyti, jie prisimins, kuo mes dalijomės ir priims jiems naudingesnius sprendimus. Galbūt mes būsime vaikams tas geras pavyzdys, kaip kad patys būdami maži žavėjomės tuometiniais atletais, pavyzdžiui Austra Skujyte“, – emocijomis pasidalijo sprinto bėgikė A. Šerkšnienė.

Šiais metais projekte dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius, net 1900 klasių iš visos Lietuvos, o tai yra daugiau nei 30 tūkst. moksleivių. Ypatingo susidomėjimo šiemet sulaukė virtualus susitikimas su Tokijo paralimpinių žaidynių prizininku Edgaru Mataku, kuris ne tik papasakojo, koks jausmas buvo rankose laikyti bronzos medalį, bet ir atskleidė, kaip atsitiktinumai ir tinkamai priimti sprendimai gali pakeisti gyvenimą.

„Pradinių klasių moksleiviai dar ieško, kas jiems įdomu, kas jiems patinka, kokį gyvenimo būdą pasirinkti. Baseine, būdamas mažas, atsidūriau netikėtai, tėvai tiesiog norėjo, kad išmokčiau plaukti. Bet taip susiklostė aplinkybės, kad įkvėptas trenerių šiais metais jau iškovojau medalį paralimpinėse žaidynėse. Mus ugdo ir atranda netikėtai sutikti žmonės, išgirsti žodžiai, vaikystėje atrasti herojai, todėl, manau, kad kalbėtis su vaikais, dalintis savo patirtimi yra labai svarbu ir, tikiuosi, kad mano istorijos juos įkvėpė“, – galimybe prisidėti prie projekto džiaugėsi plaukikas E. Matakas.

Visą spalio mėnesį vykęs projektas šią savaitę baigėsi. Iniciatyvos metu vaikai kartu su mokytojais bei tėveliais įsitraukė į įvairius su projekto temomis susijusius užsiėmimus pamokų, pertraukų metu ir namuose. Veiklos apėmė žaidimus, smagias ir įtraukiančias veiklas, rimtas diskusijas, susitikimus su olimpiečiais bei olimpiečių vedamas mankštas, kuriomis daugybėje klasių Lietuvoje prasidėdavo kiekviena savaitė.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, iniciatoriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS