Tokijo olimpinių žaidynių renginiuose - iki 10 tūkst. žiūrovų

Nuotraukos autorius: IOC Media

Pirmadienį aptarti ribojimų dėl Tokijo olimpines žaidynes stebėsiančių žiūrovų skaičiaus susitiko penkios žaidynių organizavimą koordinuojančios šalys: Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK), Tarptautinis paralimpinis komitetas (TPK), „Tokijas 2020“ organizacinis komitetas, Tokijo Metropoliteno vyriausybė ir Japonijos Vyriausybė.

Priimti tokie pagrindiniai sprendimai:

  • Atsižvelgiant į valdžios taikomus ribojimus viešiems renginiams, Tokijo olimpinių žaidynių metu konkrečioje varžybų arenoje galės būti užpildyta pusė visų žiūrovams skirtų vietų, o bendras didžiausias leidžiamas žiūrovų skaičius visose varžybų vietose – 10 000 (mokyklų žiūrovų programoje dalyvaujantys mokiniai ir jų pedagogai į šiuos skaičius neįtraukiami, jie nelaikomi žiūrovais, nes priskiriami kitai kategorijai).
  • Dabartinis žaidynių tvarkaraštis nesikeičia. Žiūrovai į renginius bus įleidžiami, atsižvelgiant į nustatytus limitus.
  • Visgi, paskelbus nepaprastąją padėtį arba nusprendus įgyvendinti kitas viruso plitimui užkirsti kelią skirtas priemones po liepos 12 d., žiūrovų skaičiaus ribojimai, įskaitant varžybas ar rungtis be žiūrovų, priklausys nuo tuo metu galiojančios padėties ar kitų įgyvendinamų priemonių.
  • Staiga pasikeitus epidemiologinei situacijai ir keičiantis sveikatos priežiūros sistemos veiklos pajėgumams, minėtos penkios šalys šauks skubų susirinkimą ir spręs, kokių priemonių imtis.
  • Siekdama užtikrinti saugią aplinką, Japonija parengė rekomendacijas žiūrovams. Jose nurodoma, kad visuose renginiuose nuolat privaloma dėvėti kaukes, draudžiama garsiai kalbėti ar šūkauti, vengti būriavimosi, lankytojai turėtų palikti varžybų arenas pagal nustatytą tvarką, reguliuojant jų srautus. Žiūrovų bus prašoma atvykti tiesiai į varžybų vietą, o po jų vykti tiesiai į namus, o keliaujant tarp skirtingų prefektūrų – imtis visų reikiamų saugumo priemonių.
  • Atsižvelgdama į COVID-19 situaciją ir siekdama mažinti žmonių srautus, Japonija planuoja atšaukti tiesioginės transliacijos renginius arba mažinti žmonių skaičių vietose, kuriose varžybos bus transliuojamos tiesiogiai, ar kituose viešuose varžybų stebėjimo renginiuose. Taip pat bus peržiūrėti kiti su žaidynėmis susiję renginiai ir numatyti nauji saugūs būdai sportininkams palaikyti.
  • Pasitelkiant ekspertus ir atsižvelgiant į jų rekomendacijas, bus įgyvendinama sistema, skirta stebėti užsikrėtimų skaičių ir sekti sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų užimtumą ir galimybes teikti pagalbą.

Visos penkios renginio organizavimą koordinuojančios šalys užtikrins nuoseklų ir vienodą informavimą, kad žaidynės vyktų saugiai.

Situacija bus atidžiai stebima tiek Japonijoje, tiek užsienio šalyse, įskaitant skirtingų koronaviruso atmainų statistiką ir būseną, o visų reikiamų priemonių bus imamasi nedelsiant. Toliau bus skiepijami visi padedantys organizuoti žaidynes asmenys, o statistiniai duomenys apie vakcinaciją bus nuolat atnaujinami.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS