TOK vykdomojo komiteto posėdyje - diskusija apie saugumo priemones

Nuotraukos autorius: IOC/GREG MARTIN

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) vykdomasis komitetas (VK) ir TOK sportininkų komisija surengė virtualų bendrą susitikimą, kuriame aptarė įvairias temas, įskaitant sportininkų patirtį ir kovos su koronavirusu priemones 2020 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Kadangi sportininkų sveikata ir apsauga yra vienas iš pagrindinių principų rengiant šias olimpines žaidynes, TOK vykdomasis komitetas ir Sportininkų komisija aptarė kaip užtikrinti atletų saugumą ir tuo pačiu padėti jiems pajausti olimpinių žaidynių dvasią. Rugsėjo mėnesį TOK koordinavimo komisija ir Tokijo žaidynių organizacinis komitetas susitarė dėl tam tikrų priemonių, kuriomis siekiama užtikrinti, kad žaidynės atitiktų sąlygas, vyraujančias po pasaulį sukrėtusios koronaviruso pandemijos.

Galimos kovos su COVID-19 priemonės, būtinos siekiant apsaugoti visų 2020 m. Tokijo žaidynių dalyvių sveikatą, buvo suskirstytos į septynias sritis: galimybė keliauti ir (arba) šalies pasiekiamumas; fizinio atstumo palaikymas; asmeninės apsaugos priemonės ir (arba) švaros palaikymas; maistas ir gėrimai; tyrimai ir (arba) atsekamumas ir (arba) izoliacija; informacijos teikimas; vakcinos.

TOK glaudžiai bendradarbiauja su tarptautinėmis sporto šakų federacijomis, nacionaliniais olimpiniais komitetais ir kitais renginių organizatoriais, siekdamas gauti gyvybiškai svarbios informacijos, nuolat kaupiamos kaip geroji praktika ir patirtis atnaujinus sporto renginius Japonijoje ir visame pasaulyje.

„Mes visiškai pritariame, kad svarbiausias dalykas yra užtikrinti olimpinių žaidynių saugumą, kad visi dalyviai, ypač sportininkai, jose galėtų dalyvauti būdami saugioje aplinkoje. Dėmesio centre kiekviename žingsnyje atsidūrė sportininkų ir žaidynių dalyvių sveikata ir sauga, tai visiškai teisingas požiūris.

Mes taip pat suprantame, kad reikia lankstumo taikant visus kitus reikalavimus ir veiksmus, norint, kad žaidynės būtų saugios visiems, ir apskritai kad jos galėtų įvykti. Tai reiškia, kad ir sportininkai, kaip ir visi kiti, turės būti lankstūs“, – sakė TOK sportininkų komisijos pirmininkė Kirsty Coventry.

TOK prezidentas Thomas Bachas padėkojo Sportininkų komisijai už bendradarbiavimą, sakydamas: „Sportininkų komisija yra vienintelė TOK komisija, tiesiogiai susitinkanti su TOK vykdomuoju komitetu. Sportininkai figūruoja kiekviename TOK priimamame sprendime, jiems atstovaujama visose komisijose.“

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS