TOK Vykdomasis komitetas patvirtino į Los Andželo žaidynių programą siūlomas naujas sporto šakas

2023 m. spalio 13 d.

Thomas Bachas Los Andžele (TOK archyvo nuotr.).

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Vykdomojo komiteto nariai Mumbajuje (Indija) vykusiame posėdyje patvirtino, kad į 2028 m. Los Andželo olimpinių žaidynių programą siūlys įtraukti penkias naujas sporto šakas: kriketą, beisbolą ir softbolą, lakrosą, skvošą ir bekontaktį amerikietišką futbolą. 

Vykdomojo komiteto pasiūlymas bus teikiamas tvirtinti TOK Generalinei asamblėjai. Planuojama, kad šis klausimas Mumbajuje bus svarstomas pirmadienį.

Šios sporto šakos buvo pasiūlytos Los Andželo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto.

Posėdžio metu taip pat buvo svarstomas bokso, šiuolaikinės penkiakovės ir sunkiosios atletikos likimas olimpinių sporto šakų šeimoje. 

TOK Vykdomasis komitetas rekomenduoja į Los Andželo žaidynių programą įtraukti sunkiąją atletiką ir šiuolaikinę penkiakovę, kurioje netrukus jojimo rungtis bus pakeista ekstremaliu kliūčių ruožu. Tiesa, sprendimas dėl bokso lieka nepriimtas.

Pernai TOK Los Andželo olimpinių žaidynių programoje jau patvirtino 28 sporto šakas: plaukimas, šaudymas iš lanko, lengvoji atletika, krepšinis, badmintonas, baidarių ir kanojų irklavimas, jojimas, fechtavimas, futbolas, golfas, gimnastika, rankinis, žolės riedulys, dziudo, irklavimas, regbis-7, buriavimas, šaudymas, riedlenčių sportas, sportinis laipiojimas, stalo tenisas, tekvondo, tenisas, triatlonas, tinklinis, imtynės.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS