TOK suspendavo Rusijos nacionalinį olimpinį komitetą (LTOK pozicija)

2023 m. spalio 12 d.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Vykdomasis komitetas ketvirtadienį Mumbajuje (Indija) vykusiame posėdyje suspendavo Rusijos olimpinį komitetą (ROK).

Toks sprendimas priimtas po to, kai ROK paskelbė į savo narius įtraukęs Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto Donecko, Chersono, Luhansko ir Zaporožės regionų teritorinius padalinius. Taip ROK, pažeidęs Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto vientisumą, pažeidė ir Olimpinę chartiją.

Suspendavimas reiškia, kad ROK nebeturi teisės veikti kaip nacionalinis olimpinis komitetas, vykdyti Olimpinėje chartijoje nurodytų pareigų, funkcijų, gauti finansavimo šalies olimpiniam judėjimui.

Sprendimas dėl Rusijos pilietybę turinčių neutralių sportininkų dalyvavimo olimpinėse žaidynėse dar nepriimtas.

LTOK pozicija dėl TOK sprendimo:

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas sveikina Tarptautinį olimpinį komitetą, priėmus principinę poziciją suspenduoti Rusijos nacionalinį olimpinį komitetą, neteisėtai prisijungusį Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto teritorinius padalinius ir pažeidusį Olimpinę chartiją.

LTOK kartu su Baltijos šalių nacionaliniais olimpiniais komitetais ne kartą išsakė tvirtą poziciją: kol tęsiasi žiaurus Rusijos ir jos sąjungininkės Baltarusijos karas prieš nepriklausomą Ukrainos valstybę ir jos žmones, Rusijos ir Baltarusijos sportininkams, oficialiems asmenims ir organizacijoms tarptautinėje sporto arenoje ne vieta.

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS