TOK per 4 savaites nuspręs Tokijo olimpinių žaidynių likimą: bus svarstomas ir datos pakeitimas

2020 m. kovo 22 d.

Thomas Bachas

Tarptautinis olimpinis komitetas

Siekdamas apsaugoti visų susijusių asmenų sveikatą ir prisidėti prie pastangų suvaldyti viruso COVID-19 plitimą, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Vykdomasis komitetas (VK) šiandien paskelbė, kad TOK paspartins Tokijo 2020 olimpinių žaidynių scenarijų planavimą. 

Šie scenarijai susiję su žaidynių esamų veiksmų planu pradėti žaidynės 2020 m. liepos 24 d. modifikavimu, o taip pat su žaidynių pradžios datos pakeitimais. Šis žingsnis padės tiksliau įvertinti itin greit besikeičiančią sveikatos situaciją visame pasaulyje ir Japonijoje. Taip pat juo bus grindžiami visi sprendimai, geriausiai atitinkantys sportininkų ir visų kitų susijusių asmenų interesus. 

Viena vertus, situacija Japonijoje reikšmingai gerėja, o žmonės jaučiasi pasiruošę svetingai priimti olimpinį deglą. Tai gali sustiprinti TOK pasitikėjimą Japonija kaip žaidynių rengėja, tad TOK galėtų, laikydamasis tam tikrų saugumo apribojimų, surengti žaidynes šalyje ir tuo pat metu nepažeisti savo nuostatos apsaugoti visų susijusių asmenų sveikatą. 

Kita vertus, įvairiuose žemynuose ir šalyse itin sparčiai daugėja naujų viruso COVID-19 atvejų ir protrūkių. Dėl šios priežasties Vykdomasis komitetas nusprendė, kad TOK privalo žengti kitą su scenarijų planavimu susijusį žingsnį. 

Tikėtina, kad dalies žaidynėms būtinų arenų nebebus įmanoma naudoti. Kadangi viešbučiuose jau rezervuoti milijonai nakvynių, situaciją suvaldyti itin sudėtinga ir gali tekti atitinkamai pritaikyti mažiausiai 33 olimpinių sporto šakų tarptautinius varžybų kalendorius. Tai vos keli iš daugybės iškilusių iššūkių.

Todėl skirtingų scenarijų analizei būtinas visiškas Tokijo 2020 olimpinių žaidynių organizacinio komiteto, Japonijos valdžios institucijų ir visų tarptautinių federacijų (TF) ir nacionalinių olimpinių komitetų (NOK) pasišventimas ir bendradarbiavimas. Maža to, būtina užtikrinti aktyvų bendradarbiavimą su oficialiais transliuotojais ir mūsų TOP partneriais-rėmėjais kaip dalį jų nuolatinės ir itin vertinamos paramos olimpiniam judėjimui, o taip pat su visais žaidynių partneriais, tiekėjais ir rangovais. Įkvėptas olimpinių suinteresuotųjų šalių bendro pasišventimo olimpinėms žaidynėms ir atsižvelgdamas į blogėjančią pasaulinę situaciją, TOK VK šiandien inicijavo tolesnį TOK scenarijų planavimo žingsnį. 

TOK, itin glaudžiai bendradarbiaudamas su Tokijo 2020 olimpinių žaidynių organizaciniu komitetu, Japonijos valdžios institucijomis ir Tokijo metropoliteno valdžia, pradės išsamų svarstymą, kad galutinai įvertintų itin sparčius pasaulinės sveikatos situacijos pokyčius ir jų poveikį olimpinėms žaidynėms, įskaitant žaidynių atidėjimo scenarijų. TOK tvirtai tiki, kad šie svarstymai bus baigti per ateinančias keturias savaites ir yra itin dėkingas už Nacionalinių olimpinių komitetų ir tarptautinių federacijų solidarumą, partnerystę palaikant sportininkus ir adaptuojant žaidynių planavimą.

TOK VK primygtinai pabrėžia, kad Tokijo 2020 olimpinių žaidynių atšaukimas neišspręstų jokių problemų ir niekam neatneštų jokios naudos. Dėl šios priežasties atšaukimo galimybė darbotvarkėje nenumatyta.

Po VK posėdžio TOK Prezidentas Thomas Bachas raštu kreipėsi į pasaulinę sportininkų bendruomenę, kad išsamiai paaiškintų TOK poziciją. 

Savo laiške T. Bachas dar kartą pabrėžė, kad svarbiausia – apsaugoti visų su viruso plitimo suvaldymu susijusių ir prie jo prisidedančių asmenų sveikatą, ir teigė, jog: „Žmonių gyvybės yra svarbesnės už bet kokius kitus dalykus, įskaitant žaidynių rengimą. TOK nori būti sprendimo dalimi. Dėl šios priežasties pabrėžtinai laikomės esminės nuostatos apsaugoti visų susijusių asmenų sveikatą ir prisidėti prie viruso plitimo suvaldymo. Tikiuosi, jog viltis, kurią išreiškė tiek daug viso pasaulio sportininkų, nacionalinių olimpinių komitetų ir tarptautinių federacijų ir dėl kurios dedame visas pastangas, bus įgyvendinta, ir kad šio tamsaus tunelio, kuriuo keliaujame visi kartu net nematydami jo pabaigos, gale švies olimpinė liepsna.“

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS