lt
en
KONTAKTAI

TOK sesijoje – pagyros „Olimpinės darbotvarkės 2020“ įgyvendinimui

Nuotraukos autorius: IOC Media

Kovo 10-12 dienomis vykstančioje Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sesijoje pasidžiaugta „Olimpinės darbotvarkės 2020“ – strateginio TOK ir olimpinio judėjimo veiksmų plano – pasiekimais. Baigiamoji dokumento ataskaita buvo patvirtinta vienbalsiai.

2014 metais Monake vykusioje 127-ojoje sesijoje TOK patvirtino „Olimpinę darbotvarkę 2020“. Tai ‒ 40 išsamių rekomendacijų, kurių pagrindinis tikslas yra apsaugoti olimpines vertybes ir stiprinti sporto vaidmenį visuomenėje, rinkinys. Rekomendacijos, atrinktos ir sudėtos į vieną rinkinį bendradarbiaujant ir konsultuojantis olimpinio judėjimo suinteresuotiesiems asmenims ir ekspertams iš išorės, remiasi supratimu, kad pasaulis sparčiai vystosi ir kad olimpinis judėjimas turi galimybę būti pokyčių nešėju.

Per šešerius metus nuo „Olimpinės darbotvarkės 2020“ priėmimo, šis strateginis dokumentas padarė didžiulį poveikį olimpiniam judėjimui ir paskatino svarbius pokyčius. Įvedusi pakeitimus, kuriais siekiama pritaikyti Olimpines žaidynes prie ateities realijų, buvo sustiprintas TOK ir olimpinis judėjimas.

Vieningai patvirtinus „Olimpinės darbotvarkės 2020“ baigiamąją ataskaitą, TOK prezidentas Thomas Bachas sakė: „Šiandien mes apžvelgiame tai, ką pasiekėme kartu. Per pastaruosius metus visi olimpinio judėjimo dalyviai prisidėjo prie to, kad „Olimpinė darbotvarkė 2020“ taptų realybe.

„Olimpinė darbotvarkė 2020“ buvo vizija, skirta ne tik TOK, bet ir visam olimpiniam judėjimui. Todėl norėčiau nuoširdžiai padėkoti jums visiems, TOK nariams, už jūsų paramą ir atsidavimą šią viziją paverčiant realybe. Taip pat dėkoju ir nacionaliniams olimpiniams komitetams, tarptautinėms federacijoms, sportininkams ir daugybei suinteresuotųjų asmenų, perkėlusių šias reformas į savo veiklos sritis. Šis dokumentas mums padėjo paversti iššūkius galimybėmis. „Olimpinė darbotvarkė 2020“ mums padėjo pakeisti olimpinį judėjimą.“

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS