TOK: Rusijos ir Baltarusijos sportininkai neturi dalyvauti tarptautiniuose sporto renginiuose

2022 m. vasario 28 d.

V. Dranginis

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Vykdomasis komitetas pirmadienio rytą rinkosi į dar vieną neeilinį posėdį, kuriame buvo sprendžiamas tolesnių sankcijų įvedimas karą Ukrainoje pradėjusiai Rusijai.

„Nors TOK siekia atskirti sportininkus nuo jų šalių vyriausybių veiksmų ir sprendimų, šiuo metu Ukrainoje vykstantis karas mus veda į dilemą. Kol Rusijos ir Baltarusijos sportininkai gali toliau dalyvauti ir varžytis sporto renginiuose, daug Ukrainos atletų to daryti negali, nes jų valstybė atakuojama“, – rašoma TOK pranešime.

Jau anksčiau organizacija paragino visas tarptautines sporto federacijas perkelti arba atšaukti Rusijoje ar Baltarusijoje planuotas varžybas bei turnyrus, o taip pat tarptautiniuose renginiuose atsisakyti Rusijos bei Baltarusijos vėliavų, negroti šių valstybių himnų.

Siekiant apsaugoti sąžiningo sporto principus ir užtikrinti dalyvių saugumą, TOK Vykdomasis komitetas visoms tarptautines sporto federacijas ir varžybų organizatorius ragina į savo renginius nekviesti ir juose neleisti dalyvauti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams bei oficialiems asmenims.

Jei dėl teisinių ar organizacinių priežasčių to padaryti nėra įmanoma, TOK Vykdomasis komitetas primygtinai rekomenduoja tarptautinių sporto renginių organizatorių visame pasaulyje neleisti Rusijos ar Baltarusijos sportininkams ar oficialiems pareigūnams renginiuose dalyvauti šių valstybių vardu. Tokiu atveju, jie turėtų būti priimami tik kaip neutralūs sportininkai. Neturi būti rodomi jokie nacionaliniai simboliai, spalvos, vėliavos ar himnai.

Posėdžio metu taip pat nuspręsta anksčiau gautą olimpinį garbės apdovanojimą atimti iš visų asmenų, šiuo metu einančių svarbias pareigas Rusijos vyriausybėje. Tai prezidentas Vladimiras Putinas (apdovanojimą gavęs 2001 m.), vicepremjeras Dmitrijus Černyšenka (2014 m.), ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kozakas (2014 m.).

TOK dar kartą išreiškė paramą ir solidarumą Ukrainos olimpiniam judėjimui ir užtikrino, kad stiprins humanitarinę paramą. Veiklą stiprins specialioji TOK darbo grupė, o pirmadienį įkurtas solidarumo fondas rinks paramą Ukrainos olimpiniam judėjimui.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kartu su Baltijos šalių nacionaliniais olimpiniais komitetais pirmadienį kreipėsi į Europos olimpinių komitetų asociaciją (EOK) su skatinimu uždrausti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti olimpiniuose renginiuose Europoje.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS