TOK prezidentas Thomas Bachas Ukrainoje susitiko su sportininkais bei Volodimyru Zelenskiu

2022 m. liepos 4 d.

TOK nuotr.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas sekmadienį apsilankė Ukrainos sostinėje Kyjive, kur susitiko su sportininkais bei šalies vadovu Volodimyru Zelenskiu.

Vizito metu T. Bachą lydėjo TOK narys ir Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas Sergejus Bubka bei Ukrainos jaunimo ir sporto ministras Vadimas Gucaitas. Kartu jie lankėsi olimpiniame treniruočių centre, susitiko su 100 Ukrainos sportininkų ir kalbėjosi apie jų patirtis treniruojantis bei varžantis ypatingai sudėtingomis sąlygomis.

„Mes norime išreikšti olimpinio judėjimo solidarumą su mūsų draugais Ukrainos olimpinėje bendruomenėje. Žinome, kokius sudėtingus laikus išgyvenate ir norime ne tik pasakyti, bet ir parodyti, užtikrinti, kad jūs niekada nebūsite vieni“, – kalbėjo TOK prezidentas T. Bachas. Vos Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, TOK nedelsdamas jį pasmerkė ir paragino visas tarptautines sporto federacijas neleisti Rusijos ir jos veiksmus palaikančios Baltarusijos sportininkams bei pareigūnams dalyvauti tarptautinėse varžybose, kad būtų užtikrintas pasaulinių varžybų sąžiningumas ir teisingumas. 

Olimpiniame treniruočių centre T. Bachas taip pat susitiko su dukart olimpiniu sprinto čempionu bei TOK nariu Valerijumi Borzovu.  

Prieš tai TOK vadovas aplankė ir smarkiai apgadintus sporto objektus Kyjyve, tarp kurių – raketų atakos metu sunaikinta Avangardo krepšinio arena.

Vėliau T. Bachas kalbėjosi su Ukrainos prezidentu V. Zelenskiu. „Noriu padėkoti už jūsų paramą mūsų sportininkams ir Ukrainos olimpinei bendruomenei“, – pokalbio metu sakė V. Zelenskis.

Spaudos konferencijos metu prezidentas V. Zelenskis taip pat pasidžiaugė naujomis sustiprintomis TOK  iniciatyvomis, kurių tikslas – paramos daugiau nei 3 tūkst. Ukrainos sportininkų koordinavimas tiek šalies viduje, tiek užsienyje. T. Bachas įsipareigojo tęsti ir stiprinti TOK paramą Ukrainos sportininkams, ypatingą dėmesį skiriant pasirengimui 2024 m. Paryžiaus olimpinėms žaidynėms ir 2026 m. Milano Kortinos žiemos olimpinėms žaidynėms bei jų atrankoms. 

Prezidentas T. Bachas taip pat įsipareigojo Lozanoje kartu su Ukrainos nacionaliniu olimpiniu komitetu ir Ukrainos sporto ministru sušaukti Ukrainos olimpinio judėjimo sporto atkūrimo konferenciją.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS