TOK prezidentas Thomas Bachas: „Svarbiausia, kad varžybos Tokijuje vyks saugiai“

Nuotraukos autorius: IOC Media

Didžiausiame kada nors vykusiame Tarptautiniame sportininkų forume dalyvavęs Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas su atletais pasidalino naujausia informacija apie pasirengimą Tokijo olimpinėms žaidynėms.

„Tokijas yra geriausiai kada nors pasiruošęs olimpinis miestas“, – sakė jis, pabrėždamas, kad siekiama užtikrinti, kad ir sportininkai, ir kad japonų tauta jaustųsi saugiai ir patogiai. Jis taip pat patvirtino, kad vyksta baigiamieji pasiruošimo darbai.

Daugiau nei 2 tūkst. forume dalyvavusių sportininkų išreiškė paramą Tokijo žaidynėms bei džiugų jaudulį.

„Aš tikrai nekantrauju pagaliau ten nuvykti. TOK komunikacija buvo puiki ir aš visiškai pasitikiu visų Tokijo organizacinio komiteto narių pastangomis užtikrinti saugumą per šias olimpines žaidynes“, – sakė olimpinė medalininkė Australijos baidarininkė Jessica Fox.

Kalbėdamas apie Tokijo olimpines žaidynes, T. Bachas pabrėžė padarytą pažangą ir septynių olimpinių žaidynių gidų svarbą, išsamiai apibūdinančių, kaip sportininkai, federacijos, olimpinė ir paralimpinė šeima, transliuotojai, spauda ir darbuotojai gali padėti užtikrinti olimpinių žaidynių saugumą ir sėkmę.

Jis taip pat pridūrė, kad yra ir kitų dalykų, kuriuos gali padaryti kiekvienas, pavyzdžiui, pasiskiepyti, kai vakcina tampa prieinama.

„Mes visi žinome, kad dėl pandemijos sportininkų patirtis bus visiškai kitokia, tačiau svarbiausia, kad varžybos ‒ o tai yra esminis dalykas ‒ galėtų vykti ir vyks saugiai ir sąžiningai.

Tokijo olimpinių žaidynių prezidentė pati žaidynėse varžėsi septynis kartus, todėl mums visiems tai turėtų suteikti daug pasitikėjimo, kad viskas bus orientuota į sportininkus“, – sakė T. Bachas.

Paklaustas apie detalesnius pasirengimo aspektus ir prašomas pateikti naujausią informaciją iš Tokijo, T. Bachas perdavė žodį Pierre Ducrey, olimpinių žaidynių operacijų direktoriui.

„Baigiama įrengti daugelis renginių vietų, jos fantastiškos. Mes labai glaudžiai bendradarbiaujame su federacijomis, ruošiame olimpinį kaimelį. Atsižvelgiant į su Covid-19 susijusius aspektus yra atnaujinami olimpinių žaidynių gidai, o birželio viduryje bus pateikta naujausia informacija, tad turėsite viską, kad žinotumėte, ko tikėtis nuo to momento, kai išvyksite iš namų, iki to momento, kai atvyksite į Tokiją ir iš jo išvyksite.

Tokijuje darbai sparčiai juda į priekį: vyksta testavimai ir pratybos, mes atliekame daugybę pratybų renginių vietose, labai glaudžiai bendradarbiaujame su visomis suinteresuotosiomis pusėmis, – sakė jis.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS