TOK prezidentas Thomas Bachas aplankė Ukrainos ir Afganistano sportininkus

2022 m. balandžio 26 d.

IOC

Praėjusią savaitę Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas ir Ukrainos sporto ministras Vadimas Gucaitas aplankė šiuo metu Šveicarijoje gyvenančius ir besitreniruojančius Ukrainos sportininkus. Prezidentą T. Bachą ir ministrą V. Gucaitą, kurie abu yra olimpiniai fechtavimo čempionai, lydėjo Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas Sergejus Bubka.

Nuo to laiko, kai vasario pabaigoje Rusijos kariuomenė, remiama Baltarusijos, įsiveržė ir pradėjo karą Ukrainoje, dalis šios šalies sportininkų treniruojasi užsienyje. Nuo pat karo pradžios TOK vadovavo olimpinio judėjimo pastangoms padėti Ukrainos olimpinei bendruomenei. TOK įsteigė Solidarumo fondą ir kartu su Olimpiniu solidarumu skyrė 1 mln. JAV dolerių. Europos olimpinių komitetų asociacija (EOK) skyrė 0,5 mln. JAV dolerių finansavimą. Kartu su olimpinio judėjimo narių skirtomis aukomis šiame fonde iš viso yra daugiau kaip 2 mln. JAV dolerių, kurie šiuo metu paskirstomi.

TOK ir olimpinio judėjimo pastangas koordinuoja darbo grupė, kuriai vadovauja S. Bubka. Paramos tikslas – sudaryti sąlygas Ukrainos sportininkams toliau dalyvauti tarptautinėse varžybose. Ji teikiama ne tik kaip finansinė, bet ir kaip logistinė parama, parama kelionėms, treniruočių bazių, apgyvendinimo, įrangos ir aprangos pasiūla ir kt.

Ketvirtadienį TOK prezidentas T. Bachas, ministras V. Gucaitas ir Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas S. Bubka nuvyko į Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) Pasaulio dviračių sporto centrą (WCC) Eglyje (Šveicarija), kur susitiko su UCI prezidentu ir TOK nariu Prancūzijoje Davidu Lappartientu. Jie stebėjo BMX bei dviračių treko treniruotes ir susitiko su 30 sportininkų.

Eglyje varžyboms ruošiasi ne tik Ukrainos sportininkai, čia taip pat, prasidėjus humanitarinei krizei šalyje, apsistojo dviratininkai iš Afganistano.

„Susitikimas su Ukrainos sportininkais, nukentėjusiais nuo baisaus karo jų šalyje, buvo jaudinantis, kaip ir pokalbiai su jais. Dešimtys Ukrainos dviratininkų ir šimtai kitų sporto šakų atstovų, padedant TOK ir daugeliui olimpinio judėjimo suinteresuotųjų šalių, gali toliau dalyvauti tarptautinėse varžybose. Noriu jiems visiems padėkoti“, – sakė TOK prezidentas T. Bachas.

Jis pridūrė: „Mes ir toliau remsime Ukrainos ir Afganistano sportininkus, kaip remiame ir kitus pasaulio olimpinės bendruomenės narius, nukentėjusius nuo karo ir agresijos.“

Ukrainos jaunimo ir sporto ministras V. Gucaitas sakė: „Dėkojame TOK ir tarptautinei sporto bendruomenei už solidarumą ir pastangas remiant Ukrainos žmones ir Ukrainos sportininkus. Džiaugiamės greitais TOK sprendimais dėl Rusijos ir Baltarusijos. Jie visai sporto bendruomenei aiškiai ir tvirtai parodė, kad šiuo sunkiu metu TOK palaiko Ukrainą.“

Susitikimo Olimpiniuose namuose Lozanoje metu prezidentas T. Bachas, ministras V. Gucaitas ir S. Bubka taip pat aptarė besiklostančią padėtį Ukrainoje.

Vos prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, TOK nedelsdamas pasmerkė karą ir olimpinių paliaubų pažeidimą. Jau tada TOK paragino visas tarptautines sporto federacijas neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams ir pareigūnams dalyvauti tarptautinėse varžybose, kad būtų užtikrintas pasaulinių varžybų sąžiningumas ir teisingumas. Komitetas taip pat rekomendavo tarptautinėms federacijoms perkelti visas planuojamas varžybas iš Rusijos ir Baltarusijos. Be to, už olimpinių paliaubų pažeidimą skirtos sankcijos keliems Rusijos vyriausybės nariams ir prezidentui. TOK taip pat sustabdė žiniasklaidos teisių pardavimo konkursą Baltarusijos ir Rusijos teritorijose dėl 2026 metų Milano-Kortinos ir 2028 metų Los Andželo olimpinių žaidynių.

TOK prezidentas pabrėžė, kad organizacija ir toliau dės visas pastangas remti Ukrainos sportininkų teisę treniruotis ir dalyvauti pasaulinėse varžybose.

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS