TOK kviečia olimpiečius semtis verslumo

„Athlete 365 Business Accelerator“– nauja galimybė viso pasaulio olimpiečiams susikurti kitą – antrąją karjerą. 2018 metų rudenį pristatyta Buenos Airėse vykusiame forume „Olympism in Action“, šiais metais programa įgauna pagreitį. Ji startuoja visame pasaulyje ir yra prieinama LTeam komandos nariams – Lietuvos olimpiečiams, kandidatams į olimpines žaidynes, artimiausiai pamainai.

Ši programa – Tarptautinio olimpinio komiteto ir Yunus centro, kuriam vadovauja Nobelio premijos laureatas profesorius Muhammadas Yunus, bendro darbo vaisius. Jos tikslas – skatinti, mokyti, „koučinti“, suteikti sportininkams, ypač olimpiečiams, galimybę tapti versliems, t.y. suteikti įrankius sėkmingai žengti į antrąją karjerą. „Prisijunk kaip atletas, tapk ekspertu“ – tai oficialus šios Olimpinio solidarumo programos šūkis.

„Athlete 365 Business Accelerator“ projektas buvo pradėtas įgyvendinti šių metų balandžio mėnesį Lozanoje vykusiame Tarptautiniame sportininkų forume (žr. 4 rekomendaciją) ir yra suskirstytas į tris etapus:

  • 1 etapas: online mokymai (prieinami visiems sportininkams, nemokami)
  • 2 etapas: inkubaciniai seminarai (dalyvaus 20 olimpiečių kiekviename žemyne, baigusių 1 etapą)
  • 3 etapas: verslumo skatinimas (individualus instruktavimas ir mentorystė ribotam skaičiui olimpiečių, atrinktų iš 2 etapo)

Pirmasis etapas: online mokymai

Visi sportininkai, norintys įgauti verslumo žinių ir įgūdžių, kviečiami pasinaudoti 6 savaičių online mokymais. Kursai – nemokami, TOK rekomenduoja jais pasinaudoti visus olimpinių sporto šakų atletus. Mokymai vyks specialioje „Athletes 365“ platformoje (https://www.olympic.org/athlete365/courses/business-accelerator/), jų metu bus supažindinama su  pagrindinėmis verslo ir verslumo pradžios priemonėmis.  Šie kursai yra privalomi tiems, kurie nori dalyvauti antrajame projekto etape.

 Antrasis etapas: inkubacinis periodas

Olimpiečiai, baigę pirmąjį mokymų etapą, gali kreiptis dėl dalyvavimo 2-3 dienų kontinentinėje dirbtuvėje, organizatorių vadinamame „inkubatoriuje”, kurią rengia verslumo ekspertai ir specialistai. Čia atletams bus suteikiamos ne tik teorinės žinios, bet ir praktinės naudos. Kelionės ir apgyvendinimo išlaidas padengs Olimpinis solidarumas.

Seminarai vyks visuose penkiuose žemynuose nuo 2019 m. liepos iki rugsėjo, tikslios jų vietos bus paskelbtos vėliau.

Paraiškos formą „inkubaciniams” mokymams nuo 2019 metų liepos bus galima rasti Olimpinio solidarumo internetinėje platformoje.

Trečiasis etapas: verslumo skatinimas

Trečiajame programos etape dalyvaus ribotas kiekis olimpiečių, atrinktų pagal jų siūlomus projektus. Kiekvienas trečiojo etapo “studentas” gaus šešių mėnesių individualias konsultacijas ir instrukcijas minėtų projektų įgyvendinimui. Atrinktus olimpiečius finansuos Olimpinis solidarumas.

Visų etapų mokymai vyks anglų kalba.

Dėl išsamesnės informacijos apie programą „Athlete 365 Business Accelerator“ kreipkitės el. paštu vaida@ltok.lt.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS