lt
en
KONTAKTAI

Thomas Bachas – vienintelis kandidatas TOK prezidento rinkimuose

Nuotraukos autorius: IOC

2021-ųjų kovą Graikijos sostinėje Atėnuose vyksiančiuose Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidento rinkimuose pareigas einantis Thomas Bachas bus vienintelis kandidatas.

T. Bachas buvo išrinktas 2013-aisiais aštuonerių metų kadencijai. Olimpinė chartina numato, kad prezidentas renkamas aštuonerių metų kadencijai su galimybe būti perrinktu dar vienai kadencijai ketveriems metams.

Jeigu bus perrinktas, antroji T. Bacho kadencija prasidės po kitais metais vyksiančių Tokijo olimpinių žaidynių ir baigsis 2025-aisiais.

Olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė – vienintelė TOK narė iš Baltijos šalių. Ji buvo išrinkta 2018 metais Buenos Airėse vykusioje TOK sesijoje. Tai – istorinis pasiekimas Lietuvai.

TOK narių pareigos ir atsakomybės – organizacijos prezidento, viceprezidentų ir Vykdomojo komiteto rinkimai, Olimpinės chartijos keitimas, olimpinių žaidynių sostinių išrinkimas, TOK metinių ataskaitų ir biudžeto tvirtinimas, naujų nacionalinių komitetų ar kitų sporto organizacijų priėmimas į TOK, olimpinių vertybių skleidimas, priežiūra ir puoselėjimas savo šalyse.

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS