Th. Bacho laiškas sporto bendruomenei: padėka už vienybę Tokijuje ir optimizmas dėl Pekino

2021 m. rugsėjo 20 d.

IOC nuotr.

Pasibaigus Tokijo olimpinėms žaidynėms Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas kreipėsi į olimpinę bendruomenę.

TOK prezidento Thomo Bacho laiškas olimpinei bendruomenei:

Nuo 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijos praėjus vos daugiau nei mėnesiui, tikiuosi, kad šį laišką skaitote būdami geros sveikatos ir nuotaikos.

Pirmą kartą istorijoje atidėtas olimpines žaidynes pavyko surengti ir įgyvendinti tik dėl didžiulės visų olimpinės bendruomenės narių vienybės ir paramos. 

Todėl noriu nuoširdžiai padėkoti už jūsų indėlį ir atsidavimą siekiant sėkmingų olimpinių žaidynių. Tai buvo precedento neturintis įvykis ir mums visiems prireikė didžiulių pastangų, kad jos būtų saugios ir sėkmingos.

Tokijo olimpinės žaidynės buvo vilties, solidarumo ir taikos žaidynės. Visų 33 olimpinių sporto šakų atstovai iš 205 nacionalinių olimpinių komitetų ir TOK pabėgėlių olimpinės komandos iš Tokijo pasiuntė pasauliui šią skambią žinią.

Geriausi pasaulio sportininkai įkvėpė mus nepamirštamais pasirodymais. Pirmą kartą nuo pandemijos pradžios pasaulį suvienijo sporto galia ir sportininkų pasiekimai. Taip Tokijo olimpinės žaidynės suteikė pasauliui šiais sunkiais laikais labai reikalingos vilties. Būtent tai ir yra olimpinių žaidynių esmė: taikiai ir solidariai suburti pasaulį ir suteikti žmonijai tikėjimo ateitimi.

Turime unikalią galimybę vos po kelių mėnesių dar kartą sustiprinti šią olimpinę žinią. Artėjant žiemai, šiuo metu visą dėmesį skiriame pasirengimui 2022 metų Pekino žiemos olimpinėms žaidynėms.

Nors pandemija dar toli gražu nesibaigė, norėčiau jus patikinti, kad kartu su Kinijos partneriais dedame visas pastangas, kad šios žiemos olimpinės žaidynės būtų saugios visiems. Kaip ir Tokijuje, taip ir Pekine, siekdami užtikrinti visų olimpinių žaidynių dalyvių sveikatą ir saugumą, imamės griežtų kovos su COVID-19 priemonių. Tai darydami ir toliau vadovaujamės Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir tarptautinių ekspertų moksliniais patarimais. Spalio mėnesį planuojame paskelbti pirmąjį „Pekino olimpinių žaidynių gido“ leidimą, kuriame išdėstytos visos kovos su COVID-19 priemonės kiekvienai suinteresuotųjų asmenų grupei.

Šiomis aplinkybėmis džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad Pekino žiemos olimpinėse žaidynėms taip pat numatyta vakcinacijos programa, kuri taip pasiteisino Tokijuje. Tai reiškia, kad dar kartą paremsime savo suinteresuotuosius asmenis ir prieš Pekino olimpines žaidynes visiems dalyviams suteiksime galimybę pasiskiepyti, žinoma, laikantis nacionalinių taisyklių.

Puikus bendradarbiavimas su Kinijos partneriais, taip pat su atitinkamomis Kinijos sveikatos priežiūros institucijomis suteikia mums visiems didelio tikėjimo, kad ir šios olimpinės žaidynės bus saugios ir patikimos.

Šiais sunkiais laikais, kuriais gyvename, matome, kokia svarbi yra pagrindinė olimpinių žaidynių misija ‒ suvienyti pasaulį per taikias varžybas. Kad ir kur bevyktų, olimpinės žaidynės siunčia šią taikos, vienybės ir solidarumo žinią. Olimpinių žaidynių galia slypi jų universalume, tad olimpinės žaidynės priklauso visai žmonijai. Todėl Olimpinės chartijos taisyklės garantuoja lygias teises visiems bet kuriose olimpinėse žaidynėse. 

Labai tikiuosi, kad likus kelioms savaitėms iki Pekino žiemos olimpinių žaidynių ir toliau galėsime tikėtis jūsų paramos vardan visų sportininkų, kurie taip sunkiai ruošiasi įgyvendinti savo olimpinę svajonę. Pekino žiemos olimpinės žaidynės rengiamos svarbiu momentu, kad pasaulis susivienytų olimpine taikos, solidarumo ir vienybės dvasia. Būtent šių olimpinių žaidynių sportininkai dar kartą pasiųs pasauliui šią žinią apie vienijančią sporto galią. Todėl sportininkai nusipelno mūsų didžiausios paramos, kad jie galėtų ruoštis būdami visiškai susitelkę į savo sporto šaką ir varžytis visais atžvilgiais geriausiomis sąlygomis.

Tikiuosi, kad ir toliau rengsime nuotolines konsultacijas su suinteresuotosiomis šalimis ‒ tokie skambučiai pasiteisino kaip produktyvus būdas keistis nuomonėmis ir projektuoti tolesnę mūsų olimpinės bendruomenės kryptį.

Su nekantrumu laukiu labai malonių pokalbių su jumis, ir tikiuosi, kad tai įvyks netrukus.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS