Tarptautinis pripažinimas: penki lietuviai – Europos olimpinių komitetų asociacijos komisijose

2021 m. lapkričio 26 d.

V. Dranginis

Slovakijoje vykusiame Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtinta atnaujintų komisijų sudėtis. Penkias komisijas papildys Lietuvos atstovai, tarp jų – į EOK Sportininkų komisiją išrinkta Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionė, penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Lietuvos olimpinės rinktinės vyriausiasis gydytojas Dalius Barkauskas patvirtintas į Medicinos ir antidopingo komisiją. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) užsienio ryšių direktorė Vaida Mačianskienė papildys Europos Sąjungos ir tarptautinių ryšių komisiją.

LTOK olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė patvirtinta į EOK Tvarumo ir aktyvios visuomenės komisiją, o olimpinio švietimo programų vadovas Kasparas Šileikis – į Kultūros ir švietimo komisiją.

„Džiaugiuosi matydama, kad Lietuvos vardas ir įtaka vis ryškesni tarptautinėje arenoje. Esame matomi, girdimi, tikiu, kad į EOK komisijas išrinkti Lietuvos atstovai stipriai prisidės prie olimpinių vertybių ir olimpizmo plėtros Europoje“, – sakė EOK Vykdomojo komiteto posėdyje dalyvavusi olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

LTOK vadovė vasarą buvo išrinkta EOK viceprezidente. Ji – pirmoji moteris šiose pareigose. 

D. Gudzinevičiūtė EOK Vykdomojo komiteto posėdyje (EOK nuotr.).

D. Gudzinevičiūtė EOK Vykdomojo komiteto posėdyje (EOK nuotr.).

Vykdomojo komiteto posėdyje pranešimą pristatė kitais metais Vuokatyje (Suomija) vyksiančio Europos jaunimo žiemos olimpinio festivalio organizacinis komitetas. Pasiruošimas vyksta pagal planą, organizatoriai glaudžiai bendradarbiauja su visomis suinteresuotosiomis šalimis dėl COVID-19 taisyklių ir dalyvių saugumo užtikrinimo.

Nors festivalis vyks kovą, ledo ritulio varžybos bus surengtos gruodį. Pranešama, kad vaikinų ledo ritulio varžybas stebės per 100 Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) skautų. Gruodžio 4 dieną bus įžiebta Vuokačio žiemos olimpinio festivalio ugnis, iškilmingoje ceremonijoje dalyvaus ir EOK viceprezidentė D. Gudzinevičiūtė.

Posėdyje taip pat pristatytas pasirengimo procesas 2023 metais Krokuvoje (Lenkija) vyksiančioms Europos žaidynėms.

Lapkričio 25-26 dienomis Slovakijoje taip pat vyko 41-asis nacionalinių olimpinių komitetų seminaras, kuriame dalyvavo LTOK Sporto direkcijos vadovai Einius Petkus ir Agnė Vanagienė. 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS