Sutarta dėl priemonių, leisiančių surengti pasauliui po koronaviruso tinkamas olimpines žaidynes

2020 m. rugsėjo 26 d.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Koordinavimo komisija ir Tokijo 2020 m. olimpinių žaidynių organizacinis komitetas sutarė dėl įvairių priemonių, padėsiančių pritaikyti Tokijo 2020 m. olimpines žaidynes pasaulio po koronaviruso realijoms.

Daugiau nei 50 priemonių, sukurtų dėl koronaviruso pandemijos atidėjus šių metų olimpines žaidynes, skirtos padėti kuo labiau sumažinti kaštus ir padidinti žaidynių rengimo našumą.

TOK prezidentas Thomas Bachas savo įvadinėje kalboje paminėjo išskirtinius Tokijo 2020 m. olimpinių žaidynių organizacinio komiteto pasiekimus, sustiprinusius jo tikėjimą, kad pasirengimas kitų metų olimpinėms žaidynėms bus geriausias per visą ligšiolinę žaidynių rengimo istoriją. Jis taip pat pabrėžė, kad per ateinančius mėnesius prireiks visų susijusių šalių lankstumo ir kūrybingumo, kol Tokijo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas organizuos pasauliui po koronaviruso tinkamas žaidynes. TOK Prezidentas padėkojo visoms suinteresuotosioms šalims, kurių veikla visiškai atitinka numatomas priemones.

Susitikimo metu Koordinavimo komisija gavo galimybę peržiūrėti esamą priemonių sąrašą, o papildomos galimybės bus apibrėžiamos artėjant žaidynėms. Dabartinės priemonės suskirstytos į keturias pagrindines kategorijas: suinteresuotosios šalys, infrastruktūra, reklama ir kitos interesų sritys.

Pradinių priemonių pavyzdžiais galima laikyti žaidynėse dalyvaujančio suinteresuotųjų šalių personalo skaičiaus mažinimą, transporto paslaugų optimizavimą, žiūrovams skirtų veiklų varžybų arenose koregavimą ir dalies prieš žaidynes vyksiančių susitikimų rengimą internetu.

Po susitikimo TOK Koordinavimo komisijos pirmininkas Johnas Coatesas teigė: „Remiantis jungtinio TOK ir Tokijo 2020 m. olimpinių žaidynių organizacinio komiteto iniciatyvinio komiteto išdėstytais principais, šie optimizavimai ir supaprastinimai žymi svarbų žingsnį siekiant surengti saugias ir sėkmingas žaidynes 2021 m. Jaučiame pareigą visuomenei įgyvendinti šias priemones šiuo sudėtingu metu, todėl padarėme viską, kas įmanoma, o per ateinančius mėnesius toliau ieškosime kitų galimybių. Dėl unikalios užduoties pakartotinai suorganizuoti olimpines žaidynes olimpinis judėjimas privalo būti stipresnis kartu, o šis pasiekimas iliustruoja visų mūsų bendrą ryžtą. „Tokijo modelis“ ne tik padės surengti pasauliui po koronaviruso tinkamas žaidynes, bet ir pasitarnaus kaip planas būsimiems organizaciniams komitetams daugelį ateinančių metų.“

Priemonės buvo sukurtos padedant Tarptautiniam paralimpiniam komitetui (TPK), Tokijo olimpinių žaidynių organizaciniam komitetui, Tokijo metropoliteno valdžiai (TMG) ir Japonijos vyriausybei. Taip pat svarbaus palaikymo sulaukta iš pagrindinių olimpinių suinteresuotųjų šalių grupių, įskaitant nacionalinius olimpinius ir paralimpinius komitetus, tarptautines federacijas, oficialius transliuotojus, žiniasklaidą ir TOP partnerius.

Dabar, sutarus dėl šių priemonių, Tokijo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas imsis įvertinti laikiną galimą negalutinį kaštų sumažinimą, kurio naujausią informaciją tikimasi pateikti per TOK Vykdomojo komiteto posėdį spalio mėnesį.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS