Susipažinti su sveika mityba pradinukus pakvietė kulinaras G. L. Demarco ir mitybos specialistas A. Sujeta

2022 m. spalio 10 d.

Spalio mėnuo ketvirtus metus iš eilės paskelbtas Olimpiniu mėnesiu pradinukams. Projekte šiemet dalyvauja 2700 klasių arba 50 tūkst. vaikų iš visų 60 Lietuvos savivaldybių.

Projekto metu vaikai kviečiami susipažinti su ir gilinti žinias fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, emocinės sveikatos ir bendradarbiavimo temomis. Kiekvienai iš temų pažinti yra skiriama po savaitę.

Praėjusią dalyviai buvo kviečiami įsitraukti į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas pamokų, pertraukų metu ir namuose su tėveliais bei mankštintis su Lietuvos sportininkais ir visuomenėje žinomais veidais.

Ši savaitė skiriama sveikos mitybos temai. Jos metu projekto dalyviai kviečiami žaisti žaidimus, skatinančius pažinti sveikesnius maistinius produktus, žaidimo metu patiems įsikūnyti į vaisius ar daržoves, mokytis skirtingų maistinių medžiagų ypatybes, patiems augintis daržoves ir vaisius bei gaminti sveikus patiekalus kartu su kulinaru Gian Luca Demarco ir biomedicinos mokslų daktaru Artūru Sujeta.

Taip pat atskira specialistų paruošta medžiaga buvo suteikta projekto dalyvių tėveliams, kurioje teikiami pasiūlymai, kaip pradinukų mitybą padaryti sveikesnę bei vertingesnę.

„Vaikams labai svarbu gauti visas reikalingas maisto medžiagas tam, kad jie augtų sveiki, stiprūs, gražūs, greiti, ištvermingi. Svarbiausios trys medžiagos, reikalingos augančiam žmogui, yra baltymai, Omega 3 riebiosios rūgštys bei vitaminai ir mineralinės medžiagos. Taip pat reikia gerti daug vandens vadovaujantis troškulio jausmu. Svarbu paminėti, kad nevertėtų vartoti perdirbto maisto, mažiau cukraus. Saldumynus galime pakeisti, pavyzdžiui, džiovintais vaisiais – abrikosai, bananai, papaja – yra puikus sveikesnis pasirinkimas“, – pristatydamas sveiką mitybą kalbėjo specialistas A. Sujeta.

Visos savaitės metu kulinaras G. L. Demarco specialių vaizdo įrašų metu kvies vaikus kartu gamintis avižinę košę, sveiką sumuštinį, chia pudingą, vaisių bei daržovių salotas. Gamybos procesą paįvairins A. Sujeta, kuris pabrėš, kokios yra vertingos sudedamųjų dalių savybės ir kodėl jų reikia vaiko organizmui.

„Vaikai, kviečiu jus gaminti dažniau, ypač, savaitgaliais ar per kokią nors šventę. Pagalvokite, kokį džiaugsmą sukursite tėvams juos pakvietę paragauti jūsų pagamintų pusryčių. Neišsigąskite, nebūtina gaminti sudėtingų patiekalų, jums užteks vos kelių produktų, kuriuos panaudoję sukursite sveiką ir skanų patiekalą. Kelis pavyzdžius šią savaitę jums pateiksiu – visi galėsite tapti kulinarijos šefais“, – vaikus gaminti sveikai kvietė G. L. Demarco.

Visus receptus rasite čia.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Projekto organizatoriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS