Su bendradarbiavimo svarba pradinukus supažindina Lietuvos sporto komandos

2022 m. spalio 17 d.

Įpusėjęs projektas Olimpinis mėnuo pakvietė pradinukus susipažinti su bendradarbiavimo svarba. Fizinio aktyvumo bei sveikos mitybos temų žinias jau gilinę moksleiviai visą ateinančią savaitę mokysis komandinio darbo, pasitikėjimo vienas kitu, pažinti vienas kito stipriąsias savybes, gerins bendravimo įgūdžius.

Savaitės pradžioje specialistų paruošta medžiaga pasiekė projekto dalyvių pedagogus bei tėvelius. Ją taikant vaikai kviečiami žaisti bendradarbiavimą bei pasitikėjimą vienas kitu skatinančius, smagius žaidimus, visiems kartu susikurti bendrą klasės ritualą ar šūkį, kurti bendrus projektus bei atlikti kitas vaikams patrauklias užduotis pamokų, pertraukų metu bei namuose.

Prie iniciatyvos prisijungė ir žinomos Lietuvos sporto komandos, kurių nariai vaikams papasakojo, kodėl jų sporto šakoje bei gyvenime svarbu bendradarbiauti, ką galima pasiekti komandiniu darbu bei pasitikint vieni kitais.

Specialiuose vaizdo įrašuose mintimis su vaikais dalijasi keturvietės irkluotojai Aurimas Adomavičius, Dominykas Jančionis, Giedrius Bieliauskas, Žygimantas Gališanskis bei komandos treneris Kęstutis Keblys, tinklininkės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė, merginų ledo ritulio „Hockey Stars“ komandos narės Gabija Griniūtė, Gertrūda Gliožaitytė, Greta Baubaitė, Jonė Vaičiukienė, vyrų futbolo klubo „Žalgiris“ nariai Saulius Mikoliūnas ir Edvinas Gertmonas bei vyrų krepšinio klubo „Rytas“ žaidėjai Margiris Normantas ir Gytis Radzevičius.

„Kai klasėje mokosi daug vaikų, normalu, kad visi nebus tavo geriausi draugai, bet svarbu visiems išlaikyti pagarbą, o tarp visų klasės draugų atrasti ir savo grupelę, su kuriais dalinsies ir savo vargais, ir džiaugsmais, pasitikėsi jais. Aš ir šiandien turiu kelis draugus iš vaikystės, su kuriais dar tik pradėjome lankyti futbolą, ir jie yra mano tikrieji draugai su kuriais drąsiai einu per gyvenimą, mes vienas kitam visada padedame. Svarbiausia – nuoširdumas, meilė vienas kitam, bei, žinoma, pagarba kiekvienam žmogui. Kartu mes galime daugiau nei po vieną, ne tik sporte, bet ir gyvenime“, – kalbėjo futbolo klubo „Žalgiris“ kapitonas, kuris pasidžiaugė, kad projekte su savo klase dalyvauja ir jo sūnus Kajus.

Visus bendradarbiavimo temai pažinti skirtus bei kitus projekto vaizdo įrašus galite rasti čia.

Jau ketvirtus metus vykdomo projekto Olimpinis mėnuo dalyviai kitą savaitę dar bus kviečiami susipažinti su emocine sveikata, mokytis pažinti savo ir aplinkinių jausmus bei kaip juos priimti. 

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Projekto organizatoriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS