Startavo Olimpinis mėnuo – olimpiečių ir specialistų patarimų klausysis per 55 tūkst. pradinukų

2023 m. spalio 2 d.

Šeštą spalį iš eilės startavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuojamas pradinukams skirtas projektas Olimpinis mėnuo. Iki pat spalio 29 dienos truksianti iniciatyva tūkstančius pradinių klasių moksleivių supažindins su sveikos gyvensenos principais, o jiems patarimų negailės ir žinomi Lietuvos sportininkai.

Šiemet vėl pagerintas susidomėjimo rekordas – į projektą užsiregistravo net 2800 klasių iš visų 60 savivaldybių. Skaičiuojama, kad šį spalį projekte sudalyvaus apie 55 tūkst. pradinukų. Olimpinis mėnuo jaunuosius piliečius kvies atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, kokybiško poilsio ir emocinės sveikatos temas.

„Šiais metais esame paruošę didelį aktyvių užduočių paketą, kurį mokytojos kiekvieną dieną pristatys savo klasėse tiek pamokų, tiek pertraukų metu. Taipogi į projektą įsitrauks ir tėvai, kurie kartu su savo vaikais savaitgaliais atliks Olimpinio mėnesio „namų darbus” – gamins sveikuoliškus patiekalus, eis į žygius, kalbėsis apie emocijas bei atras dar neišbandytus atsipalaidavimo būdus. Savo patirtimi dalinsis ir žinomi olimpiečiai. Pavyzdžiui, projekto dalyviai galės pamatyti kaip atrodo plaukiko Dano Rapšio diena nuo ryto iki vakaro“, – sakė LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

Kaip ir kasmet, kiekvieną spalio savaitę projekto iniciatoriai su olimpiečiais vyks į vieną iš užsiregistravusių mokyklų, kur pradinukai galės dalintis įspūdžiais, gauti įvairius prizus.

Šį projektą teigiamai vertina ir patys mokytojai, todėl Olimpinis mėnuo jaunimui suteikia daug vertės. Dėl to didelis susidomėjimas iš visos Lietuvos jau nebestebina. Įdomu tai, kad prieš šešerius metus startavusi LTOK iniciatyva vadinosi Olimpine savaite, tačiau labai greitai tapo aišku, kad projekto poreikis yra gerokai didesnis.

„Mūsų didžiausias noras yra suteikti pradinukams daugiau žinių apie sveikatą gyvenseną. Vaikai jau yra tokio amžiaus, kai pradeda formuotis jų įpročiai. Norime pozityviai prisidėti prie pradinukų įpročių formavimo – paaiškinti, kokios yra emocijos, kaip jas priimti. Taip pat kalbėsime apie kokybišką poilsį ir technologijų daromą žalą“, – vardino K. Šileikis.

Šis projektas, kurio tikslas – bendradarbiaujant su pedagogais ir tėvais skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą bei supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – lengvai įtraukia žinomus šalies sportininkus. K. Šileikio teigimu, kad ir kokie tituluoti bei žinomi būtų Lietuvos olimpiečiai, jie mielai prisijungia prie Olimpinio mėnesio veiklų.

„Olimpiečių įkalbinėti tikrai nereikia. Kadangi projektas vyksta jau eilę metų, sportininkai jį seka ir domisi. Su kuo teko bendrauti, visi mielai sutinka dalyvauti projekte. D. Rapšiui pasakėme projekto viziją, tikslus ir jis iškart sutiko prisijungti, nes nori prisidėti prie sveikos gyvensenos skatinimo. Toks sportininkų požiūris mus labai džiugina“, – teigė LTOK olimpinio švietimo direktorius.

Projekto kokybę garantuos ir žinomi Lietuvos sveikos gyvensenos ekspertai, treneriai, kineziterapeutai – Artūras Sujeta, Tomas Linksmuolis ir kiti. Jie dalinsis savo rekomendacijomis, patarimais, supažindins pradinukus su efektyviais kasdieniais pratimais.

Iniciatyvą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizatoriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

Mankšta su Lteam talismanu Ąžuolu:

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS