Sportuoti susirinkusius Panevėžio darželinukus palaikyti atvyko triatlonininkas T. Pumputis bei būrys artimųjų

2023 m. gegužės 27 d.

P. Židonio nuotr.

Panevėžio regiono darželinukus šeštadienį subūrė „Lietuvos mažųjų žaidynių“ didysis festivalis. Lengvosios atletikos manieže vykusiame renginyje sportuoti ir judėjimo džiaugsmą patirti susitiko 36 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos.

Kiekviena komanda, sudaryta iš 3 mergaičių ir 3 berniukų, fizinio aktyvumo žaidimų metu išbandė krepšinio, futbolo, regbio, tinklinio, ledo ritulio bei kitų sporto šakų ypatybes atskleidžiančias užduotis. Didžiojo festivalio pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos ankstesnių etapų metu lavintų fizinių gebėjimų pritaikymui.

Renginio metu mažuosius sportininkus aplankė panevėžietis triatlonininkas, Europos jaunimo čempionas Titas Pumputis, kuris stebėjo visas veiklas bei noriai fotografavosi su visomis komandomis.

„Vykdamas čia nesitikėjau, kad pamatysiu tiek daug sportuoti norinčių vaikų, palaikyti susirinkusių jų artimųjų bei atlydėjusių ir sporto nauda vaikams tikinčių pedagogų. Manau, kad mažiesiems tokie renginiai palieka nepamirštamus įspūdžius. Išbandyti tiek daug skirtingų sporto šakų kartu su draugais, viską patirti per žaidimą, – vaikams tai yra didžiulė šventė, o svarbiausia, kad jie sportuoja su šypsenomis. Sportas turi didelę galią sujungti žmones, tad neabejoju, kad čia jie atranda ir draugų.

Mano sporto šaka, triatlonas, apjungia tris skirtingas disciplinas, skirtingus judesius ir fizines ypatybes, kurias svarbu lavinti nuo mažų dienų, todėl man labai smagu, kad vaikai čia išbando įvairius judesius ir ką gali žinoti, gal kuriuos iš jų vieną dieną sutiksiu treniruotėse“, – kalbėjo šiuo metu ir treneriu dirbantis T. Pumputis.

P. Židonio nuotr.

Visų festivalio veiklų metu mažuosius sportininkus pasitiko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) trenerės, o užduotis komandoms įgyvendinti padėjo lydėjusios pedagogės.

Didžiuosiuose žaidynių festivaliuose dalyvius palaikyti susirenka ir būrys sirgalių, kurie mažuosius sportininkus skatina išskirtiniais palaikymo plakatais, šūksniais bei garsiais plojimais. Panevėžyje mažiuosius sportininkus fizinio aktyvumo kuriamą džiaugsmą patirti atlydėjo daugiau nei 600 artimųjų.

„Tai, kas vyksta festivalių metu, kaip į žaidynes įsijungia tėveliai, vaikų artimieji, sunku apsakyti žodžiais. Manau, kad tai yra vienas iš mūsų projekto unikalumų, tokio kuriamo triukšmo galėtų pavydėti ir didžiosios sporto komandos. Palaikymo plakatai, įstaigų vėliavos, palaikymo bangos, plojimai. Vaikams tai yra labai svarbu, tokiame amžiuje, žaidžiant, sportuojant, lavinant fizines ypatybes, kuriama šventė palieka pačius pozityviausius prisiminimus, o su jais siedami fizinį aktyvumą vaikai norės sportuoti ir toliau. Todėl esame labai dėkingi, kad tiek daug artimųjų tampa labai svarbia „Lietuvos mažųjų žaidynių“ dalimi“, – džiaugėsi viena projekto organizatorių, RIUKKPA prezidentė Audronė Vizbarienė.

P. Židonio nuotr.

Finaliniame projekto etape iš viso bus įgyvendinta net 10 didžiųjų festivalių. Šventės dar bus vykdomos Jonavoje bei Palangoje.

„Lietuvos mažųjų žaidynėse“ dalyvauja 450 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos arba daugiau nei 55 tūkst. darželinukų bei daugiau nei 900 pedagogų.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir RIUKKPA.

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS