Sporto salių titanai susirungs Klaipėdoje

2019 m. balandžio 12 d.

Trečią kartą Olimpinės dienos istorijoje rengiamos „LTeam Throwdown“ varžybos grįžta prie pirminės idėjos. Birželio 1-ąją Klaipėdoje vyksiančioje didžiausioje Lietuvoje sporto šventėje savo sugebėjimus pademonstruoti ir dėl geriausiųjų vardo pasigrumti galės visi šalies jėgos ištvermės sporto atstovai.

Praėjusių metų varžybose dominavo užsieniečių komandos – prizines vietas tarp 6 dalyvavusių kvartetų išsidalijo Lenkijos, Latvijos ir Ukrainos atstovai, o tik dvi turnyre besivaržiusios mūsų šalies ekipos užėmė 4-5 vietas.

Visgi šiemet nuspręsta grįžti prie debiutiniais metais rengto formato – varžybose dalyvauti galės ne daugiau 20 komandų, sudarytų iš dvejų merginų ir dviejų vaikinų.

„Pernai Lietuvos komandoms vyko kvalifikacija, todėl į pačias varžybas pateko tik dvi, o šiemet turnyrą rengsime tik lietuviams, kad sudalyvauti galėtų kiekvienas – juk vis tik tai lietuviškoji Olimpinė diena, – sprendimą paaiškina varžybas vykdančio sporto klubo „Burpis“ vienas iš vadovų Ernestas Jonaitis. – Specialiai užsieniečių nekviesime, nebent jie patys rodytų didelį norą.“

Užsiregistravusių komandų šiuo metu oficialiai yra penkios, o organizatoriai neslepia sulaukiantys skambučių iš daugybės sporto klubų ir bendruomenių, todėl raginama visus norinčius ilgai nedelsti, nes dalyvių skaičius – ribotas. Vis tik susidomėjimas varžybomis organizatorių ir jėgos ištvermės sportu užsiimančiųjų nestebina, nes ši sporto šaka yra itin sparčiai populiarėjanti pasaulyje.

„Ji yra išskirtinė savo universalumu, – pabrėžia vandensvydį ir aerobinę gimnastiką į „Cross-training“ iškeitęs „Impuls“ treneris Tomas Kizelis. – Pratimų įvairumas neleidžia stovėti vietoje – tai svarbiausia šio sporto savybė, leidžianti žmogui tapti universaliu sportuojant ne vieną sporto šaką, o net kelias iš karto. Ši idėja man labai patinka, nes gali ir plaukti, ir štangą pakilnoti, ir pašokinėti su šokdyne, ir bėgti, ir dar viską daryti greitu tempu.“

Jėgos ištvermės sporto žavesys – netikėtumas: nei vienas dalyvis iki varžybų starto nežino, kokius pratimus jose teks įveikti. Šiemetinėse „LTeam Throwdown 2019“ varžybose bus rengiamos 3 rungtys, kuriose atlikdami specialius pratimus sportininkai testuos savo ištvermės, jėgos, vikrumo, koordinacijos, lankstumo ir greičio sugebėjimus.

„Rungtyse galite tikėtis darbo su savo kūnu, giromis, štangomis, sunkiais kamuoliais, šokdynėmis, irklavimo aparatais Concept 2D, Assault bike’ais, kliūtimis ir „kirminais“. Pasitikite vasarą tarp sportuojančių žmonių gryname ore prie Danės upės“, – dalyvius intriguoja varžybas organizuojantis E. Jonaitis.

„Tai geriausia galimybė išbandyti save, – sako T. Kizelis, kalbėdamas apie treniruoklių salėse plušančius šios sporto šakos entuziastus. – Jeigu metus sportuoju, tai varžybose galiu save realizuoti ir pasitikrinti savo galimybes bei pamatyti, kur reikia tobulėti kitais metais.“

Visi „LTeam Throwdown 2019“ varžybų dalyviai bus apdovanoti Olimpinės dienos atminimo medaliais, o pirmųjų trijų vietų laimėtojams atiteks rėmėjų dovanos ir piniginiai prizai: nugalėtojams – 500, vicečempionams – 300, o bronzos medalininkams – 200 eurų.

Visą dieną Danės skverelyje vyksiančiose varžybose veiklos atras ir žiūrovai, ir komandos nesurinkę sportininkai – visi norintieji šią universalią sporto šaką, jungiančią sunkiosios bei lengvosios atletikos, gimnastikos ir net galiūnų sporto elementus, galės išmėginti nemokamose asmeninėse „Cross-training Challenge“ varžybose. Trys geriausią rezultatą parodę vyrai, moterys, berniukai (iki 16 metų) ir mergaitės (iki 16 metų) taip pat bus apdovanoti organizatorių prizais.

Iki šiol Lietuvos tautinis olimpinis komitetas Olimpinę dieną rengė Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Alytuje ir Panevėžyje, bet šįsyk jubiliejiniam 30-ajam kartui didžiausia Lietuvoje sporto šventė visus šalies sporto mylėtojus pirmą kartą suburs Klaipėdoje. Uostamiestyje tikimasi sulaukti lankomumo rekordo, kuris po praėjusių metų renginio siekia 28 tūkstančius.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS