Sporto kino festivalis siūlo: „Danas Pozniakas. Auksinio ringo istorija“

2020 m. gegužės 8 d.

Danas Pozniakas

organizatoriai

Kada paskutinį kartą žiūrėjote gerą dokumentinį filmą? Tokį, čia ir dabar, siūlo Sporto kino festivalis. Jau antrą savaitę iš eilės festivalio organizatoriai kviečia susipažinti su iškiliausiomis Lietuvos olimpinėmis asmenybėmis. Šįkart jūsų dėmesiui – dokumentinė juosta apie pirmąjį Lietuvos olimpinį čempioną boksininką, ringo džentelmeną Daną Pozniaką.

60 minučių filme „Danas Pozniakas. Auksinio ringo istorija“ – atleto gyvenimas, laimėjimai ir jo artimųjų prisiminimai.

„Kai Danas Meksike stovėjo ant apdovanojimų pakylos, suprantama,  skambėjo ne Lietuvos himnas. Bet mes visi žinojom, kad tai Lietuva. Tai buvo mūsų pasididžiavimas,“- filme kalba Romas Gudžiauskas, Lietuvos profesionalų bokso federacijos prezidentas.

„Danas – bokso legenda. Jis buvo mąstantis boksininkas. Kiekvieną ataką apgalvodavo. Eiliniam žiūrovui gal atrodo, va, išėjo sportininkai į ringą, vienas kitam davė per galvą… Ne! Reikia labai galvoti. Boksas yra menas.  Danas buvo didis mąstytojas,“ – sakė bokso treneris Vincas Murauskas.

„Toks yra sportininko intelektas: saugoti savo sveikatą. Danui buvo svarbu ne kuo daugiau smūgių suduoti, o kuo mažiau praleisti. Jis apžaisdavo varžovus,“ – D. Pozniaką apibūdina olimpietis, pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono bičiulis penkiakovininkas Stasys Šaparnis.

Filmo autoriai – Stasys Petkus ir Asta Ramoškaitė-Adomavičienė, VšĮ „TV sporto dokumentika“.

„Danas Pozniakas. Auksinio ringo istorija“:

Priminsime, kad „Sporto kino festivalis“ praėjusių metų gruodžio mėnesį vyko Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių „Forum Cinemas“ kino teatruose.

Festivalį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS