Sporto kino festivalis: filmas „Komanda #MesNesusirinkomeTikŠokti“

2021 m. lapkričio 30 d.

Gruodžio 2–9 dienomis į kino ekranus sugrįžta Sporto kino festivalis. Vilniaus ir Kauno „Forum Cinemas“ visą savaitę vyks išskirtinių, dar visiškai naujų, žvilgsnį prikaustančių filmų premjera.

Kvapą gniaužiančios dokumentinės ir meninės juostos Lietuvos žiūrovams atskleis kitokią sporto pusę, kurioje be drąsos, ryžto, atletų užsispyrimo ir noro iškovoti pergalę slepiasi daugybė nematomų emocijų. Šių metų Sporto kino festivalio šūkis – „Už medalį ryškesnės istorijos“.

Šiemet festivalyje bus rodomi įvairias sporto šakas apimantys filmai, tarp jų – plaukimas, futbolas, banglentės, nardymas, bėgimas, banglentės, riedlentės, gimnastika. Tačiau pagrindinės temos apima daugiau – 9 festivalio filmai kalba apie toleranciją, lygybę, humaniškumą, diskriminaciją, socialinę atsakomybę.

Sporto kino festivaliui artėjant kviečiame susipažinti su filmų programa.

Daugiau apie Sporto kino festivalį. Naujienas sekite ir  Sporto kino festivalio feisbuke.

Bilietų ieškokite „Forum Cinemas“.

Pristatome filmą – Komanda #MesNesusirinkomeTikŠokti“.

  • Sporto šaka: Futbolas
  • Režisierius: Stephanie Gillard
  • Žanras: Dokumentinis
  • Šalis: Prancūzija
  • Trukmė: 1:27 val.

Lietuvoje futbolas labiau žinomas kaip vyrų sportas ir tik atsitiktinai išgirstame naujienas apie nepažintas mūsų šalies futbolininkes. Tačiau ne Europoje vis ryškiau ryškiau ir aktyviau apžvelgiamos milijonierių vyrų vienuolikės.

Liono „Olympique“ per pastaruosius metus nusipelnė stipriausios moterų futbolo komandos titulo. Režisierei paprašius klubas atveria nenugalimos ir draugiškos komandos užkulisius, kad pirmą kartą pažvelgtume, kaip treniruojasi, žaidžia ir švenčia pergales futbolininkės. Lygios teisės moterų komandai reiškia ne tik panašaus dydžio atlyginimus, kokius gauna Messi, Ronaldo ar Lewandowskis, bet ir su vyrais tolygų pripažinimą bei garbę. „Olympique“ kapitonė Wendie Renard su komandos žaidėjomis iš Norvegijos, Japonijos, Velso, Vengrijos, Prancūzijos muša įvarčius ir išsikelia aukštus tikslus aikštėse bei už jų ribų.

Žavingas ir jautrus filmas išryškina nematytas futbolo spalvas dėl taktiškai suplanuotos revoliucijos, kad moterys būtų dažniau išvedamos į atakų smaigalius ir gautų kamuolį lemiamą akimirką. „Olympique“ drabužinėje ir rungtynėse komanda vadovaujasi 5 principais: svarbiausia – malonumas, lojalumas, naudingumas, solidarumas ir ambicijos.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS