Sporto kineziterapeutas Tomas Linksmuolis: „Vaikams yra būtinas miego režimas“

2023 m. spalio 17 d.

Visą spalį vykstantis pradinių klasių moksleiviams skirtas projektas „Olimpinis mėnuo“ pasiekė trečiąją savaitę, kurios tema – kokybiškas poilsis.

Kiekvieną spalį vykstantis „Olimpinio mėnuo“ – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas projektas pradinių klasių moksleiviams, kurio tikslas – skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais. Iniciatyvą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Sporto kineziterapeutas Tomas Linksmuolis pabrėžia, kad tiek treniruojantis, tiek besimokant, tiek augant labai svarbu yra stimulus balansuoti su poilsiu ir susikoncentravimu naujai užduočiai.

„Profesionaliame sporte turime tokią analogiją – kuo didesnis variklis, tuo svarbesni stabdžiai. Tuo norima pasakyti, kad jeigu visą laiką spausi greičio pedalą, važiuosi tik iki artimiausio posūkio“, – teigė T. Linksmuolis.

Specialistas dalinasi patarimais, kaip galima efektyviai nusiraminti ir pailsėti. Pasak jo, kiekvienam vaikui reikėtų kasdien bent keletą valandų praleisti lauke, miegoti 9-12 valandų. Jeigu buvimo lauke laiką galima trumpinti aktyviai judant bei patiriant emocijas gamtoje, tai miego kompensuoti neįmanoma. Dėl to čia reikalingas griežtas režimas.

Ilgai sėdint, vargsta mūsų smegenys. Dėl to T. Linksmuolis rekomenduoja bent kas pusvalandį padaryti kokį nors pratimą ar judesį. Išlieti neigiamas emocijas puikiai gali padėti pačių susigalvoti improvizuoti ir judrūs žaidimai.

T. Linksmuolis pateikia ir praktinį pavyzdį – atsipalaidavimui padedantį kvėpavimo pratimą. Jį galite pamatyti vaizdo įraše.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=J9gjfauhCgU

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS