Sporto gydytojas iš Lietuvos tobulinosi su pasaulio geriausiaisiais

2023 m. lapkričio 17 d.

„Kursus vedė tie, kurie formuluoja ir pateikia pasaulines rekomendacijas. Buvo nepaprastai intensyvu ir – labai naudinga“, – viešnagę Kolumbijoje, viename didžiausių šalies miestų Medeljine, prisimena Lietuvos sporto centro gydytojas Paulius Petraitis. Į Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) rengtus mokymus jį išsiuntė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

„Penkios dienos – vieni po kitų dveji mokymai, rimti mokslai nuo ryto iki vakaro“, – pasakoja šią savaitę parskridęs P. Petraitis.

Pirmieji, pažengusiems komandų gydytojams skirti mokymai, TOK surengti jau 14-tą kartą. Juose dalyvavo ir gydytojai, ir kineziterapeutai. Pastarųjų nebeliko antruose, sporto kardiologų, kursuose – šiuose dvyliktą kartą rengtuose mokymuose žinias gilino tik gydytojai.

„Buvo kolegų iš viso pasaulio – ir netoli Kolumbijos esančių JAV, Brazilijos, Kanados, ir Azijos, Europos – nemažai medikų iš Nyderlandų, kitų šalių, po vieną Lietuvos, Latvijos, Estijos atstovą“, – vardija P. Petraitis.

Abeji mokymai buvo intensyvūs ir įvairūs – ne tik paskaitos ar seminarai.

„Gavome interaktyvius klausimynus, reikėjo atsakinėti specialioje programėlėje, vyko daug diskusijų, darbo mažose grupėse, klinikinių atvejų aptarimo. Grupelėse tuos atvejus įvertindavome, komentuodavome, kaip mums atrodo, tada lektoriai papasakodavo, kaip reikėtų spręsti problemą pagal naujausias rekomendacijas. Viskas apmąstyta taip, kad kuo daugiau tartumeisi, bendrautum su kolegomis iš skirtingų šalių. Su daug kuo susipažinom, aiškinomės, kaip veikia sporto medicinos sistema kitose šalyse“, – pasakoja gydytojas.

Penkiolikos metų stažą turintis P. Petraitis pripažįsta, jog tokiuose vertinguose mokymuose dar nebuvo tekę dalyvauti.

„Kalbėjome ne su vienu kolega iš kitų šalių – visi esame važiavę į konferencijas, kur pavargsti ilgų pranešimų klausyti, o čia viskas buvo taip įdomu, kad net nepajunti, kaip diena prabėga. Net buvo gaila laiko atsakinėti į žinutes iš Lietuvos – atrodė, nukreipsiu dėmesį, kažką labai svarbaus ir įdomaus praleisiu.“

Gautas žinias ir išgirstas naujienas jis jau skleidžia kolegoms Lietuvoje. Pirmas susitikimas per „Zoom“ jau įvyko.

„Tam, kad viską papasakočiau, ko gero, ir dviejų susitikimų neužteks, nes informacijos gavau labai daug. Išgirdau nemažai smulkių dalykų, kurie kartas gali būti esminiai. Užtat ir noriu dalintis“, – sako Lietuvos sporto centro gydytojas.

„Glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos sporto medicinos federacija ir visokeriopai stengiamės, kad medikai keltų kvalifikaciją geriausiuose mokymuose. Tokia konferencija, kaip vykusi Kolumbijoje, rengiama kartą per metus, į ją suvažiuoja geriausi pasaulio sporto medikai, dėl to šis renginys – unikali galimybė pabendrauti, pažinti kitų šalių atstovus, iš jų išgirsti naujausias tendencijas.

Didieji olimpiniai komitetai dažniausiai turi savo sporto medicinos centrus, laboratorijas, tiria savo sportininkus, kasdien juos mato. Pas mus sistema kiek kitokia, po reformos sporto medicinos padalinys kiek išskaidytas“, – aiškina LTOK Olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė.

P. Petraitis antrus metus mokosi ir nuotoliniuose TOK sporto mitybos mokymuose. Ten jį taip pat delegavo LTOK.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS