Sportininkus į Europos jaunimo olimpinį festivalį palydėjo pirmoji ponia

2022 m. liepos 19 d.

Saulius Čirba

Antradienį Lietuvos Respublikos prezidentūroje į jau kitą savaitę Slovakijoje vyksiantį Europos jaunimo vasaros olimpinį festivalį buvo išlydėta Lietuvos rinktinė. Sportininkams sėkmės linkėjo ir simbolinę Lietuvos vėliavą įteikė pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

„Visi nemažai paaukojote, kad galėtumėte atsidurti prie vieno svarbiausių gyvenimo startų. Tegul jūsų pasirinktas kelias jus sustiprina, o galimybė varžytis su geriausiais bendraamžiais iš visos Europos – įkvepia siekti kvapą gniaužiančių aukštumų. Visada ir visur stenkitės būti pavyzdžiu Lietuvos vaikams ir jaunuoliams. Savo pergalėmis sporto aikštelėse ir už jų ribų rodykite, kaip svarbu judėti, mankštintis, nepaliaujamai tobulinti kūną ir sielą“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia D. Nausėdienė (S. Čirbos nuotr.)

Pirmoji ponia D. Nausėdienė (S. Čirbos nuotr.)

Lietuvos trispalvę ji simboliškai įteikė šalies vėliavą atidarymo parade nešiančiam krepšininkui Dovydui Buikai, o šis pažadėjo garbingai atstovauti Lietuvai.

Iš viso Banska Bistricos mieste visa savaitę vyksiančiame festivalyje dalyvaus 55 Lietuvos sportininkai. Jie rungsis aštuonių sporto šakų varžybose – badmintono, dviračių sporto, dziudo, gimnastikos, vaikinų krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo ir teniso varžybose.

„Dėkojame pirmajai poniai Dianai už nuoširdų palaikymą jauniesiems sportininkams.

Europos jaunimo olimpinis festivalis – išskirtinis renginys sportininko karjeroje. Tai ne tik galimybė varžytis su perspektyviausiu Europos jaunimu, bet ir įsilieti į olimpinę bendruomenę, susirasti naujų draugų, pažinti kitas kultūras bei smagiai praleisti laiką. O kai kam galbūt tai bus kelio į olimpines žaidynes pradžia. 

Mieli sportininkai, linkiu mėgautis šiomis varžybomis ir pasisemti įkvėpimo tolesniam karjeros keliui. Būkite geriausi, kokie galite būti“, – sakė olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Daina Gudzinevičiūtė (S. Čirbos nuotr.)

Daina Gudzinevičiūtė (S. Čirbos nuotr.)

Nuo 2003-ųjų kas dvejus metus rengiamas Europos jaunimo olimpinis festivalis tapo karjeros pradžia nemažam būriui olimpiečių. Iš čia pirmąsias tarptautines pergales parsivežė plaukikai Rūta Meilutytė, Danas Rapšys, krepšininkas Domantas Sabonis, gimnastas Robertas Tvorogalas, lengvaatletės Liveta Jasiūnaitė ir Modesta Justė Morauskaitė. Daugiau nei 20 jaunimo festivaliuose dalyvavusių Lietuvos sportininkų vėliau varžėsi ir olimpinėse žaidynėse.

2013-aisiais vykusiame Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje sidabrą laimėjusi olimpietė biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė į Slovakiją vyksta kaip viena iš dviejų Lietuvos rinktinės psichologų. Prisiminusi savo patirtį festivalyję, Pekino olimpinių žaidynių dalyvė jauniesiems sportininkams linkėjo džiaugtis renginiu.

„Tai, kad jūs esate čia, yra įrodymas, kaip sunkiai dirbate, kokie veržlūs, užsispyrę ir atkaklūs esate. Europos jaunimo olimpinis festivalis yra sporto šventė. Linkiu ja mėgautis“, – sakė G. Leščinskaitė.

Gabrielė Leščinskaitė (S. Čirbos nuotr.)

Gabrielė Leščinskaitė (S. Čirbos nuotr.)

Didelio dėmesio festivalyje sulauks 16-mečių vaikinų krepšinio varžybos. Lietuvos rinktinė žais vienoje grupėje su Serbijos, Slovėnijos ir Slovakijos komandomis. Kitoje grupėje rungtyniaus kroatai, prancūzai, vokiečiai ir turkai. Dvi geriausios abiejų grupių komandos tęs kovas dėl medalių, o likusios keturios žais dėl 5–8 vietų.

„Į Slovakiją vykstame turėdami kelis lūkesčiais. Pirmiausia, kovoti dėl kuo aukštesnės vietos. Antra, pasiruošti rugpjūtį vyksiančiam Europos 16-mečių čempionatui. Daug informacijos apie varžovus neturime, bet matome, kad teks varžytis su krepšinio šalimis. Pavyzdžiui, pirmąsias rungtynes žaisime su serbais, kurie visose amžiaus grupėse yra vieni favoritų“, –  sakė Lietuvos rinktinės treneris Tomas Purlys.

D. Buika ir D. Nausėdienė (S. Čirbos nuotr.)

D. Buika ir D. Nausėdienė (S. Čirbos nuotr.)

Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis vyks liepos 24-30 dienomis. Dešimties sporto šakų varžybose dalyvaus apie 3 tūkst. sportininkų iš 48 Europos nacionalinių olimpinių komitetų. 

Lietuvai Europos jaunimo olimpiniame festivalyje atstovausiantys sportininkai:

Badmintonas: Domas Pakšys, Viltė Paulauskaitė.

Dviračių sportas: Arnas Bilertas, Auksė Lekavičiūtė, Miglė Daneikaitė, Nikolas Klimavičius, Orinta Kiseliūnaitė, Titas Laurinavičius.

Dziudo imtynės: Barbora Endriekutė, Dovilė Gotto, Matas Norkevičius, Daniil Vincelovič, Algirdas Žulys, David Krmoyan.

Gimnastika: Daniil Korobkov, Kristijonas Padegimas, Matas Imbrasas.

Krepšinis: Dovydas Buika, Gantas Križanauskas, Kevinas Šacas, Kristupas Grybas, Kasparas Jakučionis, Kristupas Smirnov, Matas Buteliauskas, Mantas Laurenčikas, Nedas Raupelis, Paulius Narvilas, Rokas Kreišmontas, Steponas Žilakauskis.

Lengvoji atletika: Karolina Vaitkevičiutė, Danielius Vasiliauskas, Aurėja Beniušytė, Justė Perveneckaitė, Upė Jurkšaitytė, Titas Kukšta, Gabija Mockutė, Orinta Navikaitė, Kamilė Petrauskaitė, Matas Janarauskas, Viltė Bubinaitė, Arminas Ačas.

Plaukimas: Smiltė Plytnykaitė, Sylvia Statkevičius, Patricija Geriksonaitė, Karilė Ališauskaitė, Vytė Gelažytė, Kristupas Trepočka, Guoda Stančikaitė, Guoda Tručinskaitė, Kostas Vaičiūnas, Mantas Kaušpėdas, Ieva Visockaitė, Rusnė Vasiliauskaitė.

Tenisas: Julius Aleksandrovas, Laima Vladson.

+12

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS