lt
en
KONTAKTAI

Sportininkams – apie taisyklingą kvėpavimą ir mitybą

Nuotraukos autorius: S. Čirba

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) sportininkų komisija olimpinės rinktinės kandidatus pakvietė į seminarą „Kvėpavimas ir mityba“. Tai – trečioji Sportininkų komisijos organizuojamo seminarų ciklo dalis.

„Mums nereikia stengtis kvėpuoti, tai vyksta savaime. Tuopat metu mes šią kūno funkciją galime valdyti. Ir todėl tai yra raktas į mūsų emocijų, pasąmonės fenomenų supratimą bei valdymą.

Medicina dažnai matuoja kiekybinius kvėpavimo sistemos parametrus, bet kokybiniai kvėpavimo aspektai vis dar nesulaukia reikiamo dėmesio. Kokybiškas, treniruojamas kvėpavimas daro žmogaus kūną efektyvesniu ir ekonomiškesniu – tai adaptacinių procesų esmė“, – sakė Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas.

Praktiniame seminare jis ne tik kalbėjo apie taisyklingo kvėpavimo svarbą aukšto meistriškumo sportininkams, bet ir kvietė susirinkusius atletus atlikti praktines užduotis bei pasitikrinti ar kvėpuoja taisyklingai.

Mitybos specialistas Artūras Sujeta kalbėjo apie įvairių sporto šakų atstovų mitybos ypatumus, vitaminų bei maisto papildų vartojimo metodiką.

„Mitybos strategijos yra neatsiejamos nuo kiekvieno sportininko sėkmės. Pirminė treniruočių ir mitybos užduotis – traumų prevencija, vėliau fizinės būklės gerinimas.

Paskaitoje kalbėjome apie jėgos, ištvermės ir žaidimų sporto šakų atstovų mitybos ypatumus ir skirtumus. Taip pat apie papildų vartojimo tikslus ir naujausius tyrimus, rodančius jų taikymo metodikas, vartojamų vitaminų bei funkcinio maisto svarbą kiekvienam sportininkui, polifenolių ir riebiųjų rūgščių dozavimą“, – sakė mitybos ekspertas Artūras Sujeta.

LTOK sportininkų komisijos organizuojamas keturių seminarų ciklas skirtas padėti sportininkams ugdyti asmenines kompetencijas. Keturios skirtingos, seminaruose aptariamos temos buvo pasirinktos atsižvelgiant į sportininkų išsakytą poreikį.

Sportininkų komisijos tikslas – padėti LTOK koordinuoti visų Lietuvos olimpinės rinktinės narių, kandidatų ir olimpinės pamainos sportininkų rengimą bei atranką į olimpines žaidynes, propaguoti olimpinį judėjimą Lietuvoje.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS