Sportininkai kviečia į Olimpinę dieną Panevėžyje: „Atvažiuokite, nepasigailėsite!”

2023 m. gegužės 23 d.

Iki didžiausios sporto ir pramogų šventės Lietuvoje „Olimpinė diena 2023“ lieka mažiau nei dvi savaitės. Renginiui Panevėžyje intensyviai ruošiasi ne tik organizatoriai, bet ir olimpiečiai. „Tai yra nuostabus renginys, kuris nepalieka abejingų. Atvažiuokite!“ – atvykti kviečia olimpietė, pasaulio čempionė Simona Krupeckaitė.

Olimpinė diena į Panevėžį grįžta po penkerių metų pertraukos. Jau birželio 3 dieną atnaujinta Senvagė visai dienai virs sporto ir pramogų kompleksu. Čia vyks įvairiausios varžybos, į žygį nematytais Panevėžio takais pakvies „TrekTuras“, visi norintieji galės nemokamai išbandyti per 100 sporto šakų, rungčių ir net įgyti pirmosios pagalbos įgūdžių. Taip pat susipažinti ir pabendrauti su olimpiečiai bei žinomais sportininkais.

„Olimpinė diena skirtingomis formomis yra minima visame pasaulyje. Lietuvoje Olimpinė diena virto didžiule sporto ir fizinio aktyvumo švente, sutraukiančia dešimtis tūkstančių žmonių. Man neįtikėtinai smagu, kad ši šventė įtraukia visus: nesvarbu amžius, lytis, fizinis pasirengimas – čia veiklos ras kiekvienas.

Visi, kurie prieš penkerius metus dalyvavo Panevėžyje vykusioje šventėje išsinešė pačius geriausius įspūdžius. Džiaugiamės bendradarbiavimu su Panevėžio savivaldybe ir neabejoju, kad šiemet Olimpinė diena bus dar įspūdingesnė“, – renginiui skirtoje spaudos konferencijoje sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Daina Gudzinevičiūtė.

Daina Gudzinevičiūtė.

Šventę vainikuos nemokamas Monikos Linkytės koncertas bei naktinis kino filmo „Gyvenimas per 24 valandas“ seansas.

„Džiaugiamės, kad jau antrą kartą mums tenka garbė Panevėžyje surengti Olimpinę dieną. Puikiai atsimenu prieš penkerius metus Aukštaitijos sostinėje vykusią šventę, kuri sulaukė ypatingo susidomėjimo. Nuo pat ankstyvo ryto po miestą pasklido olimpinė dvasia – į miestą vyko pilni autobusai ir automobiliai puikiai nusiteikusių sporto fiestos dalyvių. Čia įvairias sporto rungtis, pramogines veiklas išbandė per 28 tūkst. dalyvių.

Tokie renginiai miestui – tarsi įvertinimas už miestiečiams skiepijamą meilę sportui. Ne veltui Panevėžys nuo seno tituluojamas vienu sportiškiausių Lietuvos miestu, nuolat yra minimas kaip sportiškas miestas tiek renginiais, tiek ir pasiekimais. Olimpinės dienos dėka mes dar kartą prisidėsime prie kūno kultūros ir sporto plėtojimo ne tik Panevėžio mieste, regione, bet ir šalyje“, – kalbėjo Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Rytis Račkauskas.

Rytis Račkauskas.

Ugnies įžiebimo ceremonija

Šventė tradiciškai prasidės Olimpinės dienos deglo nešimo ir ugnies įžiebimo ceremonija. Šiemet garbė nešti simbolinę šventės ugnį patikėta olimpiečiams treko dviratininkėms S. Krupeckaitei, Miglei Marozaitei, Olivijai Baleišytei, plaukikui Dariui Grigalioniui, boksininkui Vitalijui Karpačiauskui, taip pat treko dviratininkui Vasilijui Lendeliui, krepšininkui Gabrieliui Maldūnui ir futbolininkui Linui Klimavičiui.

„Olimpinė diena yra ypatinga. Pamilau šią šventę ir kasmet laukiu. O dalyvauti šventės ugnies įžiebimo ceremonijoje yra nepakartojamas jausmas“, – sakė S. Krupeckaitė. Ji Olimpinės dienos deglą nešė ir prieš penkerius metus.

„Tai labai didelis įvertinimas. Turbūt visi sportininkai svajoja prisiliesti prie olimpinės ugnies nešimo ceremonijos, todėl ir čia dalyvauti yra didelė garbė. Esu dėkingas, kad miestas įvertina mano ir komandos pasiekimus“, – kalbėjo Panevėžio „Lietkabelio“ puolėjas G. Maldūnas.

Šventės ugnies įžiebimo ceremonijos dalimi anksčiau yra tapę Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, olimpiečiai krepšininkai Šarūnas Marčiulionis ir Eurelijus Žukauskas, irkluotojai Saulius Ritter ir Mindaugas Griškonis, buriuotojai Rokas Milevičius ir Juozas Bernotas, baidarininkas Mindaugas Maldonis, penkiakovininkai Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Justinas Kinderis, ir kt.

Simona Krupeckaitė.

Simona Krupeckaitė.

Galimybė susipažinti su sportininkais

Olimpiečiai – svarbi šventės dalis. Gausaus būrio sportininkų laukiama ir Panevėžyje, kur kiekvienas šventės dalyvis turės galimybę nusifotografuoti ir pabendrauti su žymiausiais Lietuvos atletais.

„Pabendrauti su sirgaliais visada labai malonu. Aš nuo mažens troškau tapti olimpiečiu, su dideliu susidomėjimu stebėdavau lietuvių startus olimpinėse žaidynėse. Todėl jei sporto gerbėjai nori pabendrauti su manimi ar mano kolegomis, užduoti rūpimus klausimus – tikrai drąsiai galės tai padaryti“, – patikino baidarininkas, olimpinis medalininkas Edvinas Ramanauskas.

Jau trečiadienį jis su komanda išvyksta į Lenkijoje vyksiantį pasaulio taurės varžybų etapą. Likus kiek daugiau nei metams iki Paryžiaus olimpinių žaidynių sportininkų grafikas itin įtemptas. Didžiausią dėmesį jie skiria pasiruošimui vasarą vyksiančiam pasaulio čempionatui, kur kovos dėl olimpinių kelialapių.

„Tokioms šventėms kaip Olimpinė diena visada randame laiko. Tai prablaško mintis nuo sunkių treniruočių, galime pabendrauti su žmonėmis, o galbūt ir kitus įkvėpti.  Pamenu, kai 2016 metais šventė vyko Šiauliuose, su sūnumi išbandėme ne vieną sporto šaką. Manau ir šiemet ką nors įdomaus išbandysime“, – sakė šiaulietis E. Ramanauskas.

Edvinas Ramanauskas.

Edvinas Ramanauskas.

Fizinio aktyvumo skatinimas

Pasaulinis Olimpinės dienos šūkis kviečia judėti, sužinoti ir atrasti. Šia švente siekiama įkvėpti visuomenę judėti ir rinktis sveiką bei aktyvų gyvenimo būdą.

„Ateikite ir pabandykite, tikrai verta. Tai nuostabus renginys, kuris užkrečia, sužavi ir nepalieka abejingų. Pernai Kaune vykusioje šventėje su sūnumi išbandėme 90 proc. veikų, o galiausiai jis pasirinko vieną ir ryžosi sportuoti. Nebūtina tai daryti profesionaliai, sportuokite savo malonumui, kad pajaustumėte judesio teikiamą džiaugsmą“, – į šventę kvietė S. Krupeckaitė.

Jai antrino ir panevėžietis G. Maldūnas. Dar studijuodamas JAV jis jėgas išbandė ne vienoje sporto šakoje.

„Panevėžys yra sportiškas miestas, išugdęs nemažai olimpiečių, profesionalių sportininkų. Džiaugiuosi, kad šventė grįžo į mano miestą ir labai tikiuosi, kad panevėžiečiai šia proga pasinaudos“, – kalbėjo krepšininkas.

Gabrielius Maldūnas.

Gabrielius Maldūnas.

 

Šventę „Olimpinė diena 2023“ organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos olimpinis fondas ir Panevėžio miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos apie šventę www.olimpinediena.lt.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS