lt
en
KONTAKTAI

Slidininkui Modestui Vaičiuliui įveikti krūvius padeda ir muzika

Nuotraukos autorius: Asmeninio archyvo nuotr.

Metus rekordiniu pasirodymu Pasaulio taurės varžybose užbaigęs slidininkas Modestas Vaičiulis, kalbėdamas apie savo pomėgius, prisipažino, kad vienu metu buvo labai įnikęs į knygas, o dabar jį nuolat lydi serialai ir muzika.

Sportininkas neslepia, kad pastaruoju metu beveik visiškai neskaito knygų. „Iš anksčiau skaitytų įsiminė alpinisto Vlado Vitkausko knyga apie kopimą į kalnus. Tokio pobūdžio knygos apie žiemą man patinka. Taip pat dar turiu nemažai knygelių apie slidininkų ir sportininkų rengimą. Retkarčiais jas pavartau“, – sako M.Vaičiulis, praėjusių metų pabaigoje puikiai pasirodęs Pasaulio taurės etape Dresdene (Vokietija). Jis pateko į sprinto rungties ketvirtfinalį ir taip pakoregavo Lietuvos slidinėjimo istorijos įrašus.

Stovyklose rydavo knygas

Slidininkas daugiau nei prieš dešimt metų stovyklose buvo itin pamėgęs skaitymą. Būdavo ir taip, kad per vieną stovyklą perskaitydavo penkias knygas.

„Kolega Mantas Strolia skaitydavo, tai ir man buvo toks impulsas atsiradęs. Šiuo metu to impulso nėra“, – priduria M.Vaičiulis.

Patinka ir lietuviški serialai

Filmai ir serialai sulaukia kur kas daugiau M.Vaičiulio dėmesio. Dažniausiai jis juos žiūri laisvu po darbų laiku. Paprastai tam užtenka televizoriaus.

„Nuolat žiūriu „Sostų karus“ ir „Vikingus“. Iš lietuviškų labiausiai patinka „Rimti reikalai“. Anksčiau dar patikdavo „Moterys meluoja geriau“, bet pastaraisiais metais šis serialas pasidarė nebeįdomus, – sako M.Vaičiulis. – Iš filmų labiausiai patiko „Neliečiamieji“ (angl. „The Intouchables“). Dar išskirčiau „Paskutinę karalystę“ („The Last Kingdom“). Tai įdomus kūrinys apie karžygius. Taip pat įsiminė filmas „Klik“ („Click“), kuriame pasakojama istorija apie tai, kaip pulteliu galima persukti laiką.“

Slidininkui taip pat patinka legendiniai klasikiniai filmai, tokie kaip „Titanikas“. M.Vaičiulis prisipažįsta, kad pastaruoju metu stovyklose dažnai žiūri žinias ir domisi Lietuvos aktualijomis.

Muzika – treniruočių partneris

„Sportuodamas beveik visada užsidedu ausines. Pavyzdžiui, vasarą per treniruotę su riedučiais po valandą–pusantros klausydavau muzikos. Kažkokio konkretaus atlikėjo ar žanro nesu nusistatęs. Jeigu patinka muzika, tai ji ir groja. Tuomet mintys lengviau atitrūksta nuo treniruotės ir greičiau laikas prabėga“, – paaiškina M.Vaičiulis.

Pašnekovas atskleidžia, kad prieš daugelį metų mėgo žinomą JAV repo atlikėją Eminemą, kai šis buvo užkopęs į karjeros aukštumas.

„Iš užsieniečių dažniau klausau hauso ar transo stiliaus dainų, kurios būna ilgesnės ir jose daugiau skambesio, o ne vien žodžiai“, – priduria slidininkas. Iš Lietuvos atlikėjų jam patinka SEL, Jazzu, Saulius Prūsaitis.

Iš Ignalinos kilęs sportininkas praėjusią vasarą susigundė apsilankyti šiame mieste vykusiame Vido Bareikio koncerte. „Gyva muzika yra gera, todėl pasirodymas patiko. Yra minčių kada nors nuvykti į SEL koncertą, bet apie tai daug negalvoju. Jeigu kada bus proga kur nors netoli apsilankyti, bus galima nuvykti. Koncertai yra puikus būdas įdomiai praleisti laiką“, – sako M.Vaičiulis.

Geriausi

Knyga: Vladas Vitkauskas „Everestas – manoji lemtis“

Filmas/serialas: „Neliečiamieji“, „Sostų karai“, „Rimti reikalai“

Atlikėjas/grupė: SEL

 

Teksto autorius: Dominykas Genevičius („Olimpinė Panorama“)

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS