Šiltasis metų laikas – olimpinis darbymetis

2022 m. gegužės 6 d.

V. Dranginis

Vėlyvas pavasaris ir vasara olimpiniam judėjimui – pats darbymetis. Nuo metų pradžios planuoti olimpiniai renginiai suteiks galimybę ne tik išbandyti sporto šakas, bet ir pabendrauti su sportininkais, pasisemti naudingų žinių bei patirties. Apie olimpinius renginius pasakoja olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

– Šiltasis metų laikas daugeliui asocijuojasi su atostogomis ir sumažėjusiu darbų kiekiu. Ar panašiai gyvena ir olimpinis judėjimas?

– Anaiptol. Intensyviai ruošiamės jau suplanuotiems svarbiems renginiams, turime ir kitų projektų idėjų, kurias vasarą sieksime įgyvendinti.

Šią savaitę surengėme pedagogų labai lauktą Olimpinio švietimo forumą. Po dvejų metų pertraukos su švietimo darbuotojais vėl susitikome Kauno „Žalgirio“ arenoje. Olimpinis švietimas – prioritetinė LTOK sritis. Organizuojame daug projektų, kuriais į aktyvią fizinę veiklą įtraukiame dešimtis tūkstančių vaikų. Aktyviai dirbame su pedagogais. Todėl šio renginio ir pati nekantriai laukiau. Kasmet su pedagogais ne tik oficialiose diskusijose, bet ir pertraukų metu neoficialioje aplinkoje kalbamės apie olimpinio švietimo aktualijas. Tai abipusiškai naudinga.

Šių metų forumo tema „Greičiau, aukščiau, tvirčiau – kartu“ pasirinkta atsižvelgiant į atnaujintą olimpinį šūkį ir su juo susijusią simboliką. Prie olimpinio šūkio „Greičiau, aukščiau, tvirčiau“ pridėtas žodis „kartu“ simbolizuoja žmonijos vienybę ir solidarumą iššūkių akivaizdoje. Tai atsispindėjo ir šių metų forumo temose. Kalbėjome apie olimpines vertybes ir jų taikymą gyvenime, kilnų elgesį, kūno ir proto darną bei viso to reikšmę ugdymo procese.

Kiekvieną vasarą taip pat organizuojame Olimpinę dieną, o sportininkus vežame bent į vieną olimpinį renginį. Šiemet liepą pusšimtį jaunųjų atletų vešime į Europos jaunimo olimpinį festivalį Banska Bistricoje.

– Olimpinė diena šiemet vyks birželio 18-ąją. Kuo šių metų renginys bus ypatingas?

– Olimpinė diena grįžta į Kauną. Miestą, kuris beprotiškai myli sportą. Todėl Santakos parke šalia pačioje miesto širdyje esančios Kauno pilies planuojama grandiozinė judesio šventė.

Planuojame, kad veiklų, kurias kviesime išbandyti, bus daugiau nei šimtas. Netrūks įvairių varžybų, turnyrų, bus galima gyvai pabendrauti su sportininkais, įsitraukti į įvairius žaidimus, dalyviams ruošiame daug prizų. Renginį kaip visada vainikuos koncertas.

Tradiciškai vyks įvairių distancijų bėgimai bei „LTeam Rogaining“ orientavimosi sporto varžybos. Visus kviesime kartu bėgti lietuvišką olimpinę mylią (1988 metrus). Tai bus didelė pramoga visam miestui.

– Užsiminėte apie Europos jaunimo olimpinį festivalį. Lietuvos misijos vadovas Einius Petkus buvo nuvykęs į Banską Bistricą. Kokį įspūdį jam paliko organizatorių siūlomos sąlygos?

– Dar ne visos bazės baigtos, bet organizatoriai patikino, kad sąlygos tiek sportininkams, tiek kitiems misijų dalyviams bus geros. Puikų įspūdį paliko krepšinio arena, baseinas, lengvosios atletikos stadionas, teniso kortai.

Į Slovakiją planuoja vykti 55 sportininkai, neabejoju, kad jie ne tik gaus svarbios varžybų patirties, bet ir iš arti susipažins su olimpiniu judėjimu. O mums tai puiki galimybė pamatyti ateities sporto žvaigždes.

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS