Septintoji Europos žaidynių diena: fechtavimo, šaudymo, bokso, badmintono ir penkiakovės startai

2023 m. birželio 26 d.

K. Štreimikio nuotr.

Septintąją jau įpusėjusių Europos žaidynių dieną žiūrovai galėjo išvysti šaudymo, regbio-7, bokso, badmintono, fechtavimo bei žaidynėse debiutuojančių sporto šakų – breiko ir šiuolaikinės penkiakovės – Lietuvos atstovų pasirodymus. 

Fechtavimas 

Iki šiol Europos žaidynėse niekada nedalyvavę Lietuvos fechtuotojai šiandien debiutavo Krokuvoje. Į buvusio aristokratų užsiėmimo, o dabar populiarios olimpinės sporto šakos kovas pirmosios stojo moterys.

Lietuvai atstovaujančios Viktė Ažukaitė, Paulina Bajorūnaitė-Stauskė, Olivija Mašalo ir Lurdė Grabovskytė pirmadienio rytą pradėjo asmeninėse fechtavimo špagomis grupės etapo varžybose.

Aukščiausią pasaulinį reitingą tarp lietuvių turinti Viktė Ažukaitė jose iškovojo 1 pergalę, tačiau to sportininkei nepakako siekiant prasibrauti į atrankos etapą. Po savo pasirodymo dar ilgai ašarų netramdžiusi geriausia fechtavimo atstovė Lietuvoje pripažino – perdegė.

„Labai sunku kalbėti, jaučiuosi nuvylusi ne tik save, bet ir visus, kurie laukė mano pasirodymo. Visą sezoną mano rezultatai tik gerėjo, jaučiausi puikiai, tikėjausi, kad viskas ir toliau eis tik geryn, bet jaučiu, kad perdegiau.

Pastaruoju metu mes vykstame iš turnyro į turnyrą, dalyvavau varžybose Švedijoje, o likus dviems savaitėms iki pradžios gavome informaciją, kad įvyks ir Europos čempionatas. Jei būtume žinoję anksčiau, į Švediją net nebūčiau vykusi. Jaučiuosi labai pavargusi ir pastaruoju metu man emociškai labai sunku, rezultatai nedžiugina. Pagal savo lygį grupėje turėjau pralaimėti tik vieną kovą, bet gavosi atvirkščiai. Tikrai labai sunku“, – atviravo V. Ažukaitė.

V. Ažukaitė (K. Štreimikio nuotr.)

Į atkrintamųjų etapą prasibrauti taip pat nepavyko ir jauniausiai Europos žaidynėse dalyvaujančiai L. Grabovskytei, kuri savo pasirodymą individualiose moterų varžybose užbaigė grupės etape iškovojusi 1 pergalę.

L. Grabovskytė (K. Štreimikio nuotr.)

Geriausiai grupės varžybose sekėsi O. Mašalo, kuri iškovojo 3 pergales iš 6 galimų ir pateko į atkrintamųjų kovų etapą. Jame lietuvė susitiko su ispane Ines Garcia Rodriguez. Ilgą laiką lygiai su varžove kovojusi O. Mašalo pačioje pabaigoje turėjo pripažinti jos pranašumą 10:15.

„Jaučiau, kad tikrai galiu laimėti, bet koją pakišo jau, sakyčiau, mano tradicinė klaida. Niekaip nepasimokau ir kartoju ją kiekvienose varžybose, tad apmaudu, bet yra kaip yra. Mes, lietuvės, neturime daug patirties tokiame formate, kur atrankinėse kovose reikia kovoti iki 15 taškų. Visada treniruojamės iki 5 taškų, kaip buvo grupės etape, taip esame pripratę. Dabar grįžusi į Lietuvą visiems sakysiu, kad kovoti turime iki 15, nes strategija tikrai smarkiai skiriasi”, – šypsojosi O. Mašalo.

O. Mašalo prieš kovą (K. Štreimikio nuotr.)

P. Bajorūnaitė-Stauskė grupės etape iškovojo 2 pergales, kurios lėmė kelialapį į atkrintamųjų etapą. Jame lietuvei teko rimtas iššūkis – ketvirtoji pasaulinio reitingo fechtuotoja vengrė Anna Kun. Maždaug pusę kovos lygiomis kovojusi lietuvė galiausiai jai nusileido 7:15. Nepaisant nesėkmės, P. Bajorūnaitė-Stauskė džiaugėsi galimybe dalyvauti Europos žaidynėse.

„Kadangi fechtavimas yra labiau mano hobis, jam skiriu visą savo laisvą laiką, tai savo pasirodymu aš džiaugiuosi. Mano minimalus tikslas buvo patekti į atkrintamąsias. Grupės kovose tikrai galėjau pasirodyti geriau, bet kažkodėl labai sunki jaučiuosi. Atrodo pailsėjau, bet sunku buvo judėti. Atkrintamosiose kovojau prieš vieną reitingo lyderių, tad, žinoma, buvo žymiai sunkiau. Prieš Anną Han surinkti 7 taškus aš laikau geru pasiekimu”, – pozityvumo neslėpė lietuvė.

P. Bajorūnaitė-Stauskė (K. Štreimikio nuotr.)

Šiandien savo pasirodymą individualiose moterų fechtavimo špagomis varžybose jau baigusios lietuvės dar stos į kovas komandinėse varžybose, kurios vyks birželio 29 d.

Rytoj Lietuvai atstovaus ir į pirmąsias kovas žengs ir vyrai – Leonardas Kalininas ir Mindaugas Tamošiūnas. Jie pasirodys individualiose fechtavimo špagomis varžybose. Taip pat rytoj vyksiančiose individualiose moterų fechtavimo kardais varžybose kovos Giedrė Razgutė.

Badmintonas

Tarnuve badmintono turnyro kovas pradėjo Lietuvos badmintonininkė Samantas Golubickaitė. Apie 80 km nuo žaidynių sostinės Krokuvos nutolusio miesto „Jaskolka“ arenoje po atkaklios kovos 0:2 (16:21, 19:21) neatsilaikė prieš Azerbaidžano sportininkę Keishą Fatimah Az Zahra.

Kitame D grupės mače vokietė Ivonne Li 2:0 (21:11, 21:6) įveikė moldavę Vladą Gingą.

„Žaidžiau prieš 113 vietą pasaulio pasaulio reitinge užimančią varžovę. Esu pasiekusi vieną geriausių savo formų tiek fiziškai, tiek psichologiškai, tačiau šiandien aikštelėje nepavyko parodyti savo geriausio žaidimo. Antrame sete jau buvau pasivijusi varžovę, tačiau kelios paprastos klaidos nulėmė pralaimėjimą”, – sakė S.Golubickaitė.

+5

Rytoj S.Golubickaitė žais su Vokietijos sportininke, poryt – su Moldovos atstove.

Į aštutfinalį pateks po dvi stipriausias aštuonių grupių žaidėjas. Jos tęs kovą dėl apdovanojimų, kurie turės dvigubą vertę – tuo pačiu čia vyksta ir žemyno čempionatas, kuriame galima pelnyti olimpinės atrankos taškų.

Šiuolaikinė penkiakovė

Krokuvoje vykstančios šiuolaikinės penkiakovės kovos ir kartu čia vykstantis Europos čempionatas įgavo pagreitį – antrąją varžybų dieną atrankos kovas pradėjo vyrai. Lietuvai šiose varžybose atstovavo keturi penkiakovininkai – Lukas Gaudiešius, Paulius Vagnorius, Titas Puronas ir Nojus Chmieliauskas.

Europos žaidynių metu ne tik dėl Europos čempionato apdovanojimų, bet ir kelialapių į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes kovojančių penkiakovininkų šios dienos tikslas buvo patekti tarp 18 geriausių grupės sportininkų. Būtent tiek penkiakovininkų iškovojo teisę dalyvauti čia vykstančių varžybų pusfinalyje.

Po atkaklios kovos visiems dalyvavusiems lietuviams į pusfinalį prasibrauti nepavyko.

Arčiausiai šios dienos svajonės buvęs ir paskutinėje – kombinuotoje bėgimo ir šaudymo – rungtyje iš lietuviams aukščiausios pasiektos pozicijos startavęs L. Gaudiešius ją pradėjo būdamas būtent 18 vietoje. Pirmajame rungties rate poziciją praradusiam sportininkui varžovų pasivyti nepavyko ir galutinėje A grupės įskaitoje su 1134 taškais jis liko 22-as.

L. Gaudiešius (V. Dranginio nuotr.)

Toje pačioje grupėje varžėsi ir P. Vagnorius. Paskutinę rungtį būdamas 28 pozicijoje pradėjęs atletas aplenkė vieną varžovą ir galutinėje atrankos įskaitoje fiksavo 1078 taškus bei 26 vietą.

P. Vagnorius (V. Dranginio nuotr.)

Atrankos etapo B grupės varžybų bėgimo ir šaudymo rungtį iš 28 pozicijos pradėjęs T. Puronas varžovus lenkė visa distanciją, tačiau pusfinalio pasiekti jam nepavyko ir su 1147 taškais atletas finišavo 22-as.

T. Puronas (V. Dranginio nuotr.)

Į paskutinę rungtį iš 29 pozicijos išbėgęs N. Chmieliauskas galutinėje atrankos etapo B grupėje su 1106 taškais užėmė 30 vietą.

N. Chmieliauskas (V. Dranginio nuotr.)

Po atrankos varžybų vienas iš penkiakovininkų trenerių Paulius Aleksandravičius pripažino – sportininkai turėjo pasiekti geresnius rezultatus.

„Vyrų pasirodymą, jei atvirai, vertinu blogiau nei vidutiniškai. Neįvardinsiu, bet iš kai kurių sportininkų tikėjomės tikrai geresnių pasirodymų. Jaunimas, mano nuomone, irgi galėjo pasirodyti solidžiau. Visiems jiems koją pakišo fechtavimas, vyrai šioje rungtyje pasirodė tikrai neįprastai blogai“, – pasibaigus varžyboms sakė P. Aleksandravičius.

Šiandien taip pat įvyko ir pirmoji moterų pusfinalio rungtis – fechtavimo reitingavimo varžybos. Visos keturios atrankos etape dalyvavusios ir jį įveikusios lietuvės prieš pagrindines pusfinalio kovas papildė savo taškų krepšelį. Elzbieta Guoda Adomaitytė surinko 225 taškus, Ieva Serapinaitė – 220, Gintarė Venčkauskaitė – 215, Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė – 210.

Pagrindines Europos žaidynių ir taip pat čia vykstančio Europos čempionato pusfinalio kovas Lietuvos atstovės pradės jau rytoj.

Boksas

Naujajame Targe pirmadienį tęsėsi bokso varžybos. Svorio kategorijoje iki 92 kg varžėsi Simonas Urbonavičius 0:5 pralaimėjo kroatui Marco Caličiui.

„Manau, kad pagal pajėgumą jis galėjo laimėti, bet galbūt jaunas amžius, patirties stoka sutrukdė taktiškai mąstyti ringe, buvo sunku save suvaldyti, laikytis trenerių nurodymų. Bet jis yra perspektyvus sportininkas, viskas dar prieš akis“, – sakė bokso rinktinės treneris Vidas Bružas.

S. Urbonavičius (Hina/ D. Senčar nuotr.).

S. Urbonavičius (Hina/ D. Senčar nuotr.).

Moterų svorio kategorijoje iki 60 kg apmaudų pralaimėjimą patyrė Ana Starovoitova. Europos čempionato bronzos medalininkė po apylygės kovos 0:4 nusileido turkei Gizem Ozer.

„Galiu būti šališkas, tačiau manau, kad ji nusipelno pergalės. Galbūt pirmąjį raundą varžovė ir buvo stipresnė, bet antrajame ir trečiajame, mano nuomone, laimėjo Ana. Ir pastaba varžovei buvo, ir visi aspektai, pagal kuriuos vertinama pergalė. Ji buvo labai motyvuota, aktyvi, labai norėjo laimėti“, – kalbėjo V. Bružas.

Antradienį aštuntfinalyje varžysis trys Lietuvos boksininkai. I kovą stos Gabrielė Stonkutė (iki 75 kg), Aleksandras Trofimčukas (iki 71 kg) bei Jonas Jazevičius (virš 92 kg).

Šuoliai į vandenį

Prieš kelias dienas Europos žaidynėse startavusiose šuolių į vandenį varžybose šiandien jau antrą pasirodymą surengė Martynas Lisauskas – startavo šuolių nuo 1 m tramplino rungtyje.

Jauniausias tarp visų dalyvių 15-metis M. Lisauskas įpusėjus kvalifikacijos varžyboms rikiavosi 22 vietoje, tačiau nesėkmingai atlikus ketvirtąjį šuolį rezultatų lentelėje nusileido į 29 vietą.

Jaunajam sportininkui galutinėje įskaitoje pavyko aplenkti tris iš 31 dalyvio. Po penkių šuolių iš viso surinkęs 245,30 balo lietuvis užėmė 28 vietą ir taip užbaigė savo pasirodymą Europos žaidynėse. Į rungties finalą pateko 12 atletų.

Vakare savo pirmąjį pasirodymą Europos žaidynių šuolių į vandenį varžybose surengė 17-metė Vita Šlajūtė ir 18-metė Urtė Valeišaitė. Jos Žešuvo miesto baseine varžėsi sinchroninių šuolių nuo 1 m tramplino rungtyje.

Amžiaus vidurkiu varžybose jauniausias Lietuvos šuolininkių į vandenį duetas iš viso surinko 214,47 balo ir, vos 3,54 balo atsilikusios nuo Vengrijos atstovių, užėmė 8 vietą.

U. Valeišaitė ir V. Šlajūtė (EOC nuotr.)

V. Šlajūtė ir U. Valeišaitė Europos žaidynėse savo pasirodymą pratęs birželio 28 d., kai pasirodys šuolių nuo 1 m tramplino individualiose varžybose.

Šaudymas

Pasirodymą Europos žaidynėse baigė Lietuvos kulkinio šaudymo atstovė Jekaterina Ždanova, akies taiklumą kartu su kitų šalių šauliais bandžiusi Vroclave.

Moterų šaudymo pistoletu iš 25 m atstumo atrankos varžybose, kurios startavo vakar, šiandien sportininkės paleido dar po tris šūvių serijas. Šįkart – greitošauda. 

Po pirmosios varžybų dienos Lietuvos sportininkė buvo 27 vietoje. Ji per tris šūvių serijas surinko 283 taškus (92, 96, 95).

Šiandien J.Ždanova surinko tiek pat – 283 – taškus (94, 95, 94).

Su 566 taškais galutinėje įskaitoje mūsų šalies atstovė užėmė 29 vietą. Į finalą pateko aštuonios taikliausios šaulės.

J.Ždanova su trenere V.Zvicevičiene.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS