Seminare Slovakijoje – apie olimpines žaidynes, tvarius projektus ir dalinimąsi patirtimi

2021 m. lapkričio 26 d.

EOK

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio sporto direkcijos vadovai Einius Petkus ir Agnė Vanagienė dalyvavo dvi dienas vykusiame nacionalinių olimpinių komitetų seminare. Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Šamorine (Slovakija) organizuotas renginys buvo jau 41-asis.

„Tokie renginiai nacionaliniams olimpiniams komitetams turi didelę reikšmę. Jų metu ne tik mezgamos naudingos pažintys, gimsta tarptautiniai projektai, bet kartu yra galimybė pasisemti patirties iš kolegų. Buvo labai naudinga pasikalbėti apie pasiruošimą artėjančioms žiemos olimpinėms žaidynėms, išgirsti, kaip kolegos tvarkosi su pandemijos iššūkiais“, –  sakė A. Vanagienė.

Slovakijoje vykusiame renginyje taip pat buvo apdovanoti geriausi jaunieji Europos sportininkai. Jais tapo rumunų plaukikas Davidas Popovici, lengvaatletė iš Serbijos Adriana Vilagos, tekvondo atstovė iš Ispanijos Adriana Cerezo Iglesias, Didžiosios Britanijos riedlentininkė Sky Brown ir Rusijos gimnastė Viktoria Listunova. Jaunuosius sportininkus apdovanojo ir EOK viceprezidentė, LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

Jaunųjų sportininkų apdovanojimai (EOK nuotr.).

Jaunųjų sportininkų apdovanojimai (EOK nuotr.).

Artėjančioms Pekino žiemos olimpinėms žaidynėms seminare buvo skirtas ypatingas dėmesys. Jau dabar žinoma, kad saugumo reikalavimai Pekine bus griežtesni nei buvo vasarą vykusiose Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse. Seminare dalyvavę Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) atstovai pristatė atnaujintą informaciją dėl kelionės į Kiniją, saugumo, pasiregimo varžyboms ir jų vykdymo.

Nacionalinių olimpinių komitetų atstovai intensyviai dirbo diskutuodami apie šiuo metu kuriamą EOK Strategiją „Darbotvarkė 2030”. Darbo grupėse sporto vadybos specialistai brėžė gaires keturioms EOK prioritetinėms sritims: nacionaliniai olimpiniai komitetai, EOK vadyba, gerasis valdymas ir skaidrumas.

Kitais metais vyks du Europos jaunimo olimpiniai festivaliai: kovą Vuokatyje (Suomija) varžysis geriausi Europos jaunieji žiemos sporto atstovai, o vasarą Banska Bistricoje (Slovakijoje) rinksis vasaros sporto atstovai.

Nors žiemos festivalis vyks tik kovą, ledo ritulio varžybos bus surengtos gruodį. Pranešama, vaikinų ledo ritulio varžybas stebės per 100 Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) skautų. Organizatoriai glaudžiai bendradarbiauja su visomis suinteresuotosiomis šalimis dėl COVID-19 taisyklių ir dalyvių saugumo užtikrinimo.

A. Vanagienė, D. Gudzinevičiūtė, E. Petkus.

A. Vanagienė, D. Gudzinevičiūtė, E. Petkus.

Seminare kalbėta ir apie pasiruošimą 2023 metais Krokuvoje vyksiančioms Europos žaidynėms.

Renginyje taip pat aptartos tvarumo skatinimo sporte galimybės. Lietuvos atstovai su kolegomis pasidalino LTOK ir Lietuvos olimpinio fondo iniciatyva „LTeam START UP GOES GREEN“. Tai – tvarių sporto renginių rėmimo programa, kuriais paraiškas galima teikti iki lapkričio 30 dienos.

Atrinktiems projektams ir iniciatyvoms bus suteikta 5–15 tūkst. eurų parama, skirta pradėti, plėsti, gerinti ar tęsti jų veiklą įtraukiant tvarumą ir aplinkos apsaugos aspektą.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS