Rugsėjį – olimpinio švietimo sezono startas

2023 m. rugsėjo 17 d.

Rugsėjo 1-oji žymėjo ne tik rudens pradžią ir pirmąją naujų mokslo metų dieną, bet ir naujo olimpinio švietimo sezono startą. Apie ruošiamus ir netrukus prasidėsiančius projektus „Olimpinė panorama“ kalbėjosi su olimpine čempione, LTOK prezidente Daina Gudzinevičiūte.

– Rugsėjį grįžtama į darbus, mokyklas, darželius. Su kokiomis nuotaikomis LTOK pasitinka naująjį olimpinio švietimo sezoną?

Visą vasarą LTOK olimpinio švietimo direkcija intensyviai ruošėsi naujam sezonui. Per daug metų šių projektų kartelė iškelta labai aukštai, todėl ir dalyvių lūkesčiai nemaži. Kasmet atsižvelgdami į naujausias tendencijas ir aktualiausią mokslinę informaciją, stengiamės tobulinti projektus, kad dar efektyviau prisidėtume prie fiziškai aktyvesnės visuomenės kūrimo. Mūsų pagrindinis tikslas – padėti įvairaus amžiaus vaikams pamilti fizinį aktyvumą ir formuoti įprotį judėti.

Tikiu, kad ne tik mes, bet ir projekto dalyviai nekantriai laukia projektų starto.

– Kokie projektai laukia dar šiais kalendoriniais metais?

– Jau tapo tradicija, kad spalį skelbiame Olimpiniu mėnesiu. Tai vienas populiariausių mūsų projektų, kuriame pernai dalyvavo per 50 tūkst. pradinukų iš visų Lietuvos savivaldybių, jį įgyvendindami kartu su pedagogų ir tėvelių pagalba stengiamės vaikus sudominti sveika gyvensena, įkvėpti dar daugiau judėti, susipažinti ir susidraugauti su savo emocijomis.

Kiekvienai spalio savaitei bus skirta viena iš keturių temų: fizinis aktyvumas, sveika mityba, emocinė sveikata ir kokybiškas poilsis. Dalyvaujančių mokyklų pedagogams suteiksime visą metodinę medžiagą ir rekomendacijas su informacija, kaip vesti fizinio ugdymo pamokas, kaip įkomponuoti projekto veiklas ir turinį į kitas pamokas, vesti užsiėmimus tarp pamokų.

Šiuo atveju labai svarbus tėvelių įsitraukimas, todėl jiems taip pat ruošiamos rekomendacijos, kaip išjudinti vaikus namuose, kaip kartu kokybiškai ilsėtis ir t.t. Registracija į projektą vyksta iki rugsėjo 27 d., nuoširdžiai kviečiu nepraleisti šios progos.

Taip pat vis didesne apimtimi vyksta Olimpinių vertybių ugdymo programa. Šiais metais mokymuose dalyvauja ne tik pedagogai, bet ir sportininkai, kurie vėliau turės galimybę perteikti šias žinias jaunimui.

Gruodžio pradžioje tradiciškai padėkosime ir apdovanosime geriausius fizinio ugdymo mokytojus, ruošimės jau kitais metais vyksiančioms Lietuvos mažųjų žaidynėms, Olimpinio švietimo forumui, kartu su Britų taryba Lietuvoje vykdomam projektui „Svajonių komandos“, fizinio raštingumo modelio pristatymui ir kitoms iniciatyvoms.

– Projektą „Olimpinis mėnuo“ vėl globos pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Kiek tai svarbu organizatoriams ir projekto dalyviams?

– Labai svarbu. Esame be galo dėkingi pirmajai poniai už nuoširdų palaikymą skatinant vaikų fizinį aktyvumą ir olimpinių vertybių plėtrą Lietuvoje. Jos dėmesys įkvepia nesustoti ir su dar didesniu užsidegimu dirbti ne tik mus, bet ir pedagogus, kurių indėlis – vienas svarbiausių, siekiant padėti vaikams pamilti judėjimą.

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS