Olimpinė diena 2020

Tarptautinė olimpinė diena Lietuvoje 2020 metais buvo paminėta neįprastai – virtualiu bėgimu, kuris suvienijo tautiečius visame pasaulyje. Birželio 23 dieną vykusiame bėgime dalyvavo daugiau nei 3000 tautiečių iš 31 valstybės visuose pasaulio žemynuose.

Ar po vieną, ar su šeimomis, draugais, kolegomis, ar su bendruomenių grupėmis lietuvišką olimpinę mylią (1988 metrai – ši distancija simbolizuoja Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimą) Lietuvos piliečiai bėgo tiek Europoje, tiek Azijoje, tiek Afrikoje, tiek Šiaurės ir Pietų Amerikose, tiek ir tolimojoje Okeanijoje.

Lietuviai Olimpinę dieną vieningai minėjo įvairiuose Anglijos, Škotijos, Velso, Airijos, Norvegijos, Švedijos, Islandijos, Vokietijos, Danijos, Nyderlandų, Belgijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Turkijos, Kipro, Sakartvelo, Izraelio, Lenkijos, Latvijos ir Baltarusijos miestuose.

Lietuviška olimpinė mylia buvo išraižyta ir daugybėje JAV valstijų, taip pat – Kanadoje, Brazilijoje, Kinijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Australijoje ir Naujoje Zelandijoje.

„Neįtikėtina, kad tokia, atrodo, paprasta idėja išjudino visą pasaulį. Dar kartą įsitikinome, kokie lietuviai yra vieningi ir kaip jie vertina bendruomeniškumą, – nuostabos neslėpė virtualų bėgimo organizavusio Lietuvos olimpinio fondo direktorius Mantas Marcinkevičius. – Norėjome paskatinti žmones aktyviai sportuoti ir pajusti meilę sportui – matant besišypsančių žmonių nuotraukas ir gaunamas padėkos žinutes, panašu, kad misiją pavyko įgyvendinti.“

Kiekvienas šios virtualaus bėgimo dalyvis buvo apdovanotas organizatorių parengtais prizais.

Lietuvoje Olimpinė diena švenčiama nuo 1989-ųjų, o pastaraisiais metais susidomėjimas šiuo renginiu itin išaugo. 2019 metais, šalyje rengiant jubiliejinę 30-ąją Olimpinę dieną, buvo pagerintas lankomumo rekordas – uostamiestyje 100 nemokamų veiklų išbandė, turnyrus ir varžybas stebėjo bei Monique koncerto klausėsi iš viso net 30 tūkstančių dalyvių.

Tradicinė šventė turėjo būti rengiama ir šiemet – birželio 13 dieną ją priimti ketino Vilnius, tačiau dėl pasaulinės pandemijos ir šalyje paskeblto karantino renginį teko nukelti.

Taip atsirado galimybė Tarptautinę olimpinę dieną paminėti originalią datą ir neapsiriboti konkrečia vietove.

„Kiekviena kliūtis sudaro naujas galimybes, – pabrėžė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. – Sportas iš mūsų gyvenimo niekur nedingo, o karantino dėka Olimpine diena gali mėgautis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gyvenantys tautiečiai. Labai džiaugiuosi, kad tokia sporto šventė gali juos suvienyti.“

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS