Rekordinis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ sezonas finišavo Palangoje

2022 m. birželio 7 d.

D. Jankauskas

Baigėsi didžiausias Lietuvoje ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtas projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“.

Į paskutinį projekto didįjį festivalį Palangoje susirinko 33 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš Klaipėdos, Klaipėdos raj., Palangos, Salantų ir Kretingos.

Finalinių renginių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Komandos, sudarytos iš 3 mergaičių, 3 berniukų ir 2 pedagogų, šventėse jėgas išbandė organizatorių pateiktose sportinėse užduotyse, skirtose visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui.

+14

Tai buvo trečiasis, finalinis aštuntojo projekto sezono etapas. Pirmajame etape žaidynių dalyviai buvo pakviesti į nuotolinius trenerių vedamus sportinius užsiėmimus, antrojo etapo metu projekto dalyvės ikimokyklinio ugdymo įstaigos rengė sportinius festivalius įstaigų viduje.  

„Kasmet augantis dalyvių skaičius ne tik džiugina, bet ir liudija, kad dirbame teisinga linkme. Šiemet į projekto veiklas įsitraukė net 44 tūkst. mažųjų iš visos Lietuvos, kurie ne tik išbandė skirtingas fizinio aktyvumo formas, bet ir patyrė daugybę gerų emocijų. Esame labai dėkingi projekto globėjai pimąjai poniai Dianai Nausėdienei už nuoširdų palaikymą bei dėmesį mažiesiems. Taip pat norime padėkoti partneriams RIUKKPA, su kuriais remiantis tomis pačiomis vertybėmis koja kojon žengiame jau aštuonerius metus. Ir žinoma, pedagogams. Jų darbas yra neįkainojamas“, – sezonu džiaugėsi olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

P. Židonio nuotr.

Rekordinį dalyvių skaičių šiemet pritraukusio projekto finaliniame etape mažuosius sportininkus palaikyti ir motyvacijos įkvėpti buvo atvykę projekto globėja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, olimpietės dviratininkės Simona Krupeckaitė bei Olivija Baleišytė, plaukikė Ugnė Mažutaitytė, olimpietė, dziudo kovotoja Sandra Jablonskytė, krepšininkė Martyna Petrėnaitė, paralimpinis čempionas, Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius, olimpietis irkluotojas Saulius Ritter, nacionalinės moterų futbolo rinktinės žaidėja Simona Petravičienė,  imtynininkė Danutė Domikaitytė, jaunimo olimpinių žaidynių čempionė Agnė Šeleikaitė ir paralimpietis irkluotojas Augustas Navickas.

Paralimpietis Augustas Navickas ir jaunimo olimpinių žaidynių čempionė Agnė Šeleikaitė (D. Jankausko nuotr.)

„Aštuntasis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ sezonas buvo nepaprastai intensyvus. Po dviejų metų pertraukos atsirado galimybė vėl vykdyti gyvus renginius: seminarus pedagogams, festivalius įstaigose ir didžiuosius festivalius šešiuose Lietuvos miestuose. Visų šių renginių metu dalyviai turėjo galimybę bendrauti ir bendradarbiauti, atskleisti savo gebėjimus, įgyti žinių ir plėtoti kompetencijas.

Džiaugiuosi aktyviu tėvų palaikymu ir dalyvavimu, pedagogų kūrybiškumu organizuojant įstaigų festivalius ir visa LTMŽ organizatorių komanda su kuria įmanoma organizuoti bet kokios apimties ir bet kokio formato renginius.

Tikiuosi, kad į kitų metų projektą įsitrauks dar gausesnis ikimokyklinio ugdymo įstaigų skaičius, dalyviai bus tokie pat kūrybiški ir atsakingi, o palaikymo komanda tokia pati gausi ir aktyvi“, – kalbėjo Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė.

D. Jankausko nuotr.

Iš viso paskutiniojo projekto etapo didžiuosiuose festivaliuose dalyvavo 331 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komanda. Net 2648 projekto dalyvius finaliniuose renginiuose pasitiko 12 RIUKKPA trenerių, kurios dalyviams pristatė rungtis bei rūpinosi taisyklingu ugdomų judesių atlikimu.

Paskutiniojo etapo festivalių metu mažiesiems projekto dalyviams organizatoriai leido pasijusti tarsi profesionaliems sportininkams – renginiai organizuoti miestų arenose bei naujai įrengtuose sporto centruose.

Visi organizuoti renginiai sulaukė išskirtinio palaikymo – mažuosius sportininkus stebėti kiekvienoje šventėje rinkosi vidutiniškai 600 žiūrovų.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė.

„Lietuvos mažųjų žaidynes“ nuo 2014 m. organizuoja LTOK ir RIUKKPA. Projekto metu siekiama ikimokyklinio amžiaus vaikus ne tik supažindinti, bet ir įtraukti į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas taip skatinant džiaugsmą sportuoti, bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą.

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS