Pristatytas penktasis projekto „Svajonių komandos“ sezonas

2022 m. rugsėjo 20 d.

K. Štreimikis

Lyderystė, organizuotumas, darbas komandoje – keletas iš daugybės įgūdžių, kuriuos padeda ugdyti sportas. Būtent to siekiama įgyvendinant projektą „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams & Teams“) – naudojant sportą kaip įrankį ugdyti XXI-ojo amžiaus kompetencijas.

Penktąjį sezoną vyksiantis projektas pristatytas renginyje vykusiame Kauno „Žalgirio“ arenos amfiteatre, kur susibūrė buvę ir būsimi projekto dalyviai – gimnazijų moksleiviai bei pedagogai. Renginyje dėl Didžiojoje Britanijoje paskelbto visuotinio gedulo nedalyvavusi viena iš organizatorių Britų tarybos Lietuvoje vadovė Ona Marija Vyšniauskaitė susirinkusiems siuntė sveikinimo žodį.

„Mes, projekto partneriai ir rėmėjai, Britų taryba Lietuvoje, tvirtai tikime, kad sportas – puikus būdas stiprinti ne tik fizinę galią ir ištvermę, bet ir XXI amžiaus kompetencijas – lyderystę, kritinį mąstymą, bendradarbiavimą. Mokydamiesi vieni iš kitų, palaikydami vienas kitą nesėkmėje ir drauge džiaugdamiesi pasiekimais mes pajėgiame siekti vis tolesnių, aukštesnių, prasmingesnių tikslų – to ir linkime visiems šio projekto dalyviams“, – į dalyvius kreipėsi O. M. Vyšniauskaitė.

+24

Iškart po to daugiau nei 150 dalyvių sveikino ir projektą pristatė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

„Esame labai dėkingi Britų tarybai už pasitikėjimą ir paramą jau penktąjį sezoną projektą įgyvendinant ir Lietuvoje. Džiaugiamės, kad suburdami lietuviakalbes, rusakalbes bei lenkakalbes mokyklas į vieną būrį ne tik griauname kartais iškylančius socialinius barjerus, bet ir naudodami sportą kaip įrankį praturtiname jaunimo įgūdžių bagažą. Ypatingai smagu, kad šiemet prie projekto įgyvendinimo prisidės ir jau buvę dalyviai – visi jūs jau turite kuo pasidalinti ir geriausiai žinote projekto vertę“, – sakė K. Šileikis, po pristatymo pakvietęs dalyvius pasiklausyti diskusijos „Lyderystė sporte, mokykloje, bendruomenėje“.

K. Štreimikio nuotr.

Diskusijoje dalyvavo Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos pedagogė Ilona Malakauskienė, projekto dalyvė, Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos mokinė Ugnė Taliataitė bei olimpietis, plaukikas, visai neseniai Europos plaukimo čempionate bronzos medalį iškovojęs Andrius Šidlauskas.

Sportininkas atskleidė, kad plaukime niekada nebuvo komandos lyderis, tačiau lyderio savybių turi nebūtinai tie, kurie laimi medalius ar demonstruoja geriausią laiką. Plaukime, ypač estafetinio plaukimo metu, labai svarbu įkvėpti komandos draugus, o tai Andriui puikiai sekasi.

„Kiekvienas esame lyderis, žinoma, ne visur ir ne visada, bet kiekvienas iš jūsų turi sritį, kurioje vaidinate šį vaidmenį vienokiu ar kitokiu būdu”, – kalbėjo A. Šidlauskas.

U. Taliataitė ir A. Šidlauskas (K. Štreimikio nuotr.)

Išklausę diskusijos renginio dalyviai įsitraukė į protmūšį bei praktines, lyderystę bei bendradarbiavimą ugdančias „Svajonių komandų“ veiklas, kurias vedė projekte jau dalyvavę Klaipėdos mokyklų gimnazistai.

K. Štreimikio nuotr.

„Svajonių komandos“ – tai unikalus projektas, skirtas per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystę, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius bei suteikti žinių ir gebėjimų pedagogams ugdant mokinių tarpe lyderystę ir kitas XXI amžiaus kompetencijas. Projektas šiemet bus vykdomas Šalčininkų ir Visagino raj. savivaldybėse.

Iniciatyvą nuo 2017 m. Lietuvoje įgyvendina Britų taryba Lietuvoje ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS