Prieš naujojo OVUP sezono pradžią – tikslų aptarimas ir atnaujinta programa

2023 m. rugpjūčio 28 d.

Po vasaros atostogų į mokyklas sugrįžta Olimpinių vertybių ugdymo programa (OVUP). Šiemet jau septintąjį sezoną pradės 17 patyrusių mokymų vadovų, kurie rugpjūčio pabaigoje aptarti artėjančių darbų susirinko Birštone.

„Labai smagu ir vėl susiburti, aptarti, ką visiems kartu pavyko pasiekti, artimiausius planus. Praėjusiais metais viršijome iškeltą tikslą, jaučiame didelį pedagogų susidomėjimą ir norą pažinti olimpinio ugdymo temas bei olimpines vertybes.

Džiaugiamės ir esame dėkingi, kad turime tokią puikią ir tvirtą komandą, kuri ne tik nuoširdžiai dirba, bet ir puoselėja olimpizmą, skleidžia jo idėjas Lietuvos pedagogams. Birštone matėme ir vėl degančias jų akis, didelį įsitraukimą užsiėmimuose, todėl neabejojame, kad laukia dar vienas nuostabus sezonas“, – kalbėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

Seminaro Birštone metu dalyviai įsitraukė į praktines bei teorines veiklas, kuriose gilino olimpizmo žinias, dalijosi mokymų patirtimi, diskutavo apie artėjantį sezoną bei keliamus tikslus.

„Man visada yra labai smagu atvažiuoti, susitikti su komanda. Be galo naudinga yra pasidalinti patirtimi, kartais, kas vienam yra sunkumas, kitas apie tokią situaciją nesusimąsto, todėl kyla galimybė pasidalinti, kaip su tuo susitvarkome. Spėjome labai daug aptarti, kiekvieną kartą susitikus gimsta naujų idėjų, atrodo, jau ilgai su tuo dirbame, bet vis atrandame, kur patobulėti. Smagu, kad esame susibendravę, todėl galime kalbėtis visiškai atvirai“, – pasakojo viena iš OVUP mokymų vadovų Ilona Malakauskienė.

Praėjusio sezono pabaigoje OVUP mokymų vadovai lankėsi Senovės Olimpijoje, kur ne tik iš arti susipažino su olimpinio judėjimo ištakomis, bet ir įgijo motyvacijos, papildė žinių bagažą.

„Įkvėpimą iš Senovės Olimpijos vis dar jaučiame visi. Tai buvo labai naudinga kelionė, smarkiai praplėtėme žinias, įgijome dar daugiau motyvacijos. Pati iš kelionės grįžau kaip pati sudalyvavusi olimpinėse žaidynėse, parsivežiau įsigyjau ir specialių kortelių mokymams vesti, jau ruošiuosi, verčiu jas į lietuvių kalbą. Pamatėme daug naujų metodų, bet svarbiausia, kad ši patirtis, pamatyti viską iš arti, yra tiesiog neįkainojama, labai nekantraujame pradėti naująjį sezoną ir ja pasidalyti su kitais pedagogais“, – kalbėjo I. Malakauskienė

Šiemet OVUP sezoną pasitinka atnaujinta – olimpinių vertybių bei olimpizmo sklaida Lietuvoje rūpinsis ir sportininkai bei olimpiečiai, kurie aplankys mokyklas ir dalinsis savo asmenine patirtimi su jaunimu.

LTOK vienas pirmųjų pasaulyje OVUP išvertė į savo šalies kalbą ir, pritarus TOK, pasiūlė kelių lygių mokymus Lietuvos pedagogams.

Per šešerius metus visoje šalyje pedagogams buvo surengta daugiau nei 100 mokymų, juose dalyvavo tūkstančiai pedagogų. Lietuvoje vykdomus mokymus yra stebėjusi TOK olimpinio fondo kultūrai ir paveldui vyriausiosioji švietimo vadovė Xenia Kourgouzova, kuri Lietuvoje įgyvendinamą programą pripažino pavyzdine pasaulio nacionaliniams olimpiniams komitetams.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS