Prezidentūroje šventiškai paminėta penktojo projekto „Svajonių komandos“ sezono pabaiga

2023 m. balandžio 28 d.

S. Čirbos nuotr.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) bei Britų tarybos Lietuvoje įgyvendinamo projekto „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams & Teams“) penktasis sezonas uždarytas šventiniame renginyje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.

Finalinėje šventėje projekto dalyvius sveikino pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, J. E. Didžiosios Britanijos ambasadorius Lietuvoje Brian Olley, Britų tarybos Europoje direktorius Andy Mackay bei olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Svajonių komandos“ – vienas iš daugybės, bet kartu labai unikalus Britų tarybos Lietuvoje inicijuojamas ir remiamas projektas, liudijantis mūsų šaliai svarbią Britų tarybos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto partnerystę. Partnerystę, kurią įkvepia ir veda kilnus tikslas skatinti vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, komandinio darbo ir sveikos gyvensenos nuostatas“, – į susirinkusiuosius kreipėsi pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė.

S. Čirbos nuotr.

Projekto iniciatoriai džiaugėsi dalyvių įsitraukimu

„Svajonių komandos“ – unikalus projektas, skirtas per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystę, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius bei suteikti žinių ir gebėjimų pedagogams ugdant mokinių tarpe lyderystę ir kitas XXI amžiaus kompetencijas, taip pat skatinti Visagino ir Šalčininkų regionų mokyklų bendradarbiavimą.

„Projektas „Svajonių komandos“ kuria tarpusavio pagarbą ir socialinę įtauktį tarp skirtingakalbių bendruomenių. To negalime pasiekti per vieną dieną, tai yra kartų problema, kurios sprendimas užtrunka, tačiau projektas Lietuvoje įgyvendinamas jau nuo 2017 metų ir mes turime stirpių pavyzdžių, kad jis veikia ir inicijuoja pokyčius. Visi čia susirinkusieji esate dalis šios nuostabios sėkmės. Ankstyvas fizinis aktyvumas, pilietinis įgalinimas ir aktyvus įsitraukimas į regionų bendruomenių veiklą įdiegia jaunimui instinktą būti aktyviems visa gyvenimą“, – apie projekto svarbą renginyje kalbėjo B. Olley.

S. Čirbos nuotr.

Daugiau nei 80 moksleivių bei 40 pedagogų iš lietuviakalbių, rusakalbių ir lenkakalbių Visagino ir Šalčininkų regionų mokyklų praėjusių metų gruodį sezoną pradėjo įsitraukdami į projekto mokymus. Vėliau į svajonių komandas pasidaliję moksleiviai savarankiškai parengė bei įgyvendino net 10 XXI amžiaus kompetencijas ugdančių projektų savo mokyklų bendruomenėms. Rengiant projektus mokinių kuratoriais tapo projekto lektorių paruošti pedagogai, į kuriuos pagalbos dalyviai galėjo kreiptis bet kuriuo metu.

„Noriu padėkoti pirmajai poniai už nuoširdų palaikymą projektui visus šiuos metus. Dėkoju Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentei ir visai komandai už nuostabų darbą kartu organizuojant projektą. Pedagogai, ačiū jums, jūs puikiai atlikote labai svarbią užduotį ir vedėte moksleivius į priekį.

Moksleiviai, noriu kreiptis į jus. Sportas gali būti barjeras palaikantiems skirtingas komandas arba sportas gali būti jungiantis tiltas. Ir šiame projekte jūs buvote tie, kurie statėte tiltus. Tiltų statymas tarp bendruomenių yra esminis Britų tarybos prioritetas ir mes tikime, kad būtent sportas yra puikus įrankis bendruomenes vienyti“, – penktuoju projekto sezonu džiaugėsi bei dalyvius sveikino A. Mackay.

S. Čirbos nuotr.

Sėkminga partnerystė kuria rezultatus

Skirtingose Europos valstybėse įgyvendinamą Britų tarybos iniciatyvą mūsų valstybėje nuo 2017 m. įgyvendina Britų taryba Lietuvoje bei LTOK. Praėjusiais metais remiantis ketverių sėkmingo bendradarbiavimo metų rezultatais visuomenei pristatytos viešai prieinamos projekto rekomendacijos socialinių įgūdžių ugdymo per sportą projektų rengimui.

„Per pastaruosius penkerius metus į projektą įsitraukė šimtai moksleivių ir pedagogų Klaipėdoje, Visagine bei Šalčininkuose, kurie dalyvaudami projekto veiklose atrado draugų, peržengė kalbinius barjerus, pažino lyderystę, lyčių lygybę, toleranciją, bendradarbiavimo svarbą bei lavino kitus itin svarbius įgūdžius.

Dėkojame Britų tarybai Lietuvoje, kurie tikėdami didžiule sporto galia kurti bei ugdyti šį projektą pasirinko įgyvendinti kartu. Didžiuojamės, jog esame pirmasis ir vienintelis olimpinis komitetas pasaulyje bendradarbiaujantis su Britų taryba. Taip pat dėkojame pirmajai poniai už didelį palaikymą ir šiltą mūsų visų priėmimą.

Šiandien džiaugdamiesi partneryste matome puikius rezultatus – visi čia susirinkusieji šį sezoną įdėjo daug darbo, įgyvendino prasmingus projektus, bet, svarbiausia, įgijo unikalios patirties. Linkiu, kad šis projektas jums būtų tik stipri pradžia bei atsispyrimo taškas tolimesniam tobulėjimui“, – sėkmingos partnerystės svarbą ir rezultatus pabrėžė D. Gudzinevičiūtė.

S. Čirbos nuotr.

Renginio pabaigoje – staigmenos dalyviams

Finalinėje penktojo projekto sezono šventėje rezultatus trumpai aptarė LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis. Pranešimo metu buvo pristatytas ir organizatorių viso sezono metu rengtas bei daug emocijų sukėlęs projekto penktojo sezono dalyvių įspūdžių vaizdo įrašas.

„Svajonių komandų“ dalyvius renginio metu taip pat sveikino projekto lektoriai Donatas Petkauskas bei Nerijus Miginis, kurie sezono pradžioje rengė patirtinius mokymus Visagino ir Šalčininkų regionų pedagogams bei moksleiviams, leidusius su projekto temomis susidurti dalyvaujant įvairiose praktinėse veiklose ir žaidimuose.

Iškart po sezono uždarymo ceremonijos šiltai renginio dalyvius Prezidentūroje priėmusi primoji šalies ponia svajonių komandas pakvietė apsilankyti Valstybės pažinimo centre.

Projektas finansuojamas Britų tarybos Lietuvoje ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto lėšomis.

+15

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS