Prezidentūroje pagerbti ir apdovanoti fizinio ugdymo pedagogai

2023 m. gruodžio 14 d.

Kipras Štreimikis

Trečiadienį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje įvyko tradicinė ceremonija, kurioje buvo pagerbti ir apdovanoti išskirtiniai ikimokyklinio ir bendrojo fizinio ugdymo pedagogai, taip pat buvo pirmą kartą įteikti apdovanojimai pedagogams, dirbantiems su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais.

Ceremonijos metu buvo pažymėtas šių pedagogų reikšmingas indėlis skatinant fizinį aktyvumą Lietuvoje. Jie buvo įvertinti už savo inovatyvius metodus, aktyvų darbą su mokiniais, bendradarbiavimą su ugdymo įstaigų bendruomenėmis bei savo kvalifikacijos tobulinimą.

Laureatus pasveikino pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėjas sporto klausimais Justinas Kinderis, Lietuvos paralimpinio komiteto generalinė sekretorė Asta Narmontė ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Dėkoju visiems ir kiekvienam, kas dirbate su vaikais, jungdami į darnią visumą jų fizines, kūrybines ir intelektines savybes. Žinau, kad itin daug pastangų, jautrumo ir atidumo reikalauja darbas su specialiųjų poreikių vaikais, kuriems Jūsų dėmesys – nepaprastai svarbus“, – sakė D. Nausėdienė.

Ceremonijos metu buvo įteikti apdovanojimai 12 pedagogų iš mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Apdovanojimų laureatus atrinko komisija, kurią sudarė atstovai iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos paralimpinio komiteto, Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos ir Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos. Visi šių metų laureatai buvo apdovanotas piniginiu prizu ir unikalia statulėle.

LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė sakė, kad šių pedagogų aktyvumas ir noras nuolat tobulėti bei ugdyti sveikesnę ir fiziškai raštingą visuomenę yra labai svarbus Lietuvai. Ji nuoširdžiai padėkojo visiems apdovanotiesiems už jų neįkainojamą darbą ir atsidavimą vaikams bei fiziniam aktyvumui.

Pagrindiniai konkursų kriterijai: buvo vertinama mokytojų praktinė veikla ir indėlis į vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, taip pat kūno kultūros ir sporto plėtrą 2021-2022 ir 2022-2023 mokslo metais. Organizatoriai pabrėžė, kad vertinant pedagogų indėlį, buvo atsižvelgta ne tik į sportinius pasiekimus, bet ir į jų aktyvumą ugdydant kompetencijas, organizuojant renginius, taikant inovatyvius metodus bei bendradarbiaujant su ugdymo įstaigų bendruomenėmis.

Švietimo, mokslo ir sporto patarėjas Justinas Kinderis pasveikino apdovanotuosius ir pabrėžė, kad fizinio ugdymo pedagogų darbas yra labai svarbus, nes be kokybiško fizinio aktyvumo ir sveikatos puoselėjimo sunku pasiekti sėkmę kitose gyvenimo srityse. Jis išreiškė dėkingumą už jų pastangas ir kūrybiškumą skatinant šiuolaikinius vaikus būti aktyviais.

+67

Ceremonijos metu dalyvavusių svečių buvo pasveikinęs ir mokinys Joris MIkužis iš M. K. Čiurlionio menų mokyklos, kuris atliko kūrinį „Toccata“.

Šį projektą inicijuoja ir organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos paralimpinis komitetas, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacija ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.

Laureatai:

 • Lina Kozienė (Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“)
 • Lina Šlymienė (Klaipėdos lopšelis-darželis „Bangelė“)
 • Ligita Kuzmenkovaitė – Grigė (Kėdainių lopšelio- darželio „Vaikystė“)
 • Jolita Šuliauskienė (Kauno lopšelis-darželis „Drevinukas“)
 • Monika Ignatavičienė (Klaipėdos lopšelis – darželis „Klevelis“)
 • Egidijus Jaunulaitis (Kauno Juozo Naujalio Muzikos gimnazija)
 • Dovilė Narkunienė (Alytaus Panemunės progimnazija)
 • Ingrida Rauličkienė (Alytaus r. Miroslavo gimnazija)
 • Jolanta Žukauskienė (Gargždų „Minijos“ progimnazija)
 • Lina Alekseriūnienė (Linkuvos gimnazija)
 • Olesia Matulevičienė (Klaipėdos „Medeinės“ mokykla)
 • Renata Nekrasova (Vilniaus specialaus lopšelio – darželio „Čiauškutis“)
© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS