Pradinukams - prizai su vertingais įspūdžiais

2018 m. gruodžio 31 d.

Olimpinė savaitė

Projekte „Olimpinė savaitė“ dalyvavę pradinių klasių moksleiviai ir mokytojai ne tik pasisemė naudingų žinių. Dešimt klasių iš įvairių Lietuvos regionų džiaugiasi vertingais prizais – nuo slidinėjimo pamokų iki krepšinio rungtynių stebėjimo.

Projekto metu spalio mėnesį pradinių klasių moksleiviai susipažino su sportu ir sveika gyvensena, buvo skatinami aktyviai laiką leisti ne tik pamokose, bet ir tarp jų. Pedagogai sulaukė vaizdinių rekomendacijų apie kūno kultūros pamokas ar pertraukas, patarimų apie fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, emocinį intelektą ir kita.

Iš 629 klasių, kurios dalyvavo projekte, 10 laimingųjų paaiškėjo ištraukus burtus. Moksleiviams iš Kruonio, Dembavos, Kauno, Antazavės, Viešvilės, Tyrulių, Klaipėdos, Lazdijų, Rokiškio ir Vilkaviškio atiteko specialūs prizai: bilietai į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynes, slidinėjimo, plaukimo, gatvės šokių, laipiojimo, kiokušin karatė pamokos, sportinės aprangos komplektai, išmanūs laikrodžiai bei kita.

Tarp dešimties laimingųjų pateko Vilkaviškio pradinės mokyklos 4E klasė. Jos mokytoja Snieguolė Kidulaitytė teigė, jog iš „Olimpinės savaitės“ gautomis žiniomis pasidalino su kitomis mokytojomis, o vaikai labai azartiškai įsitraukė ir projekto veiklas.

„Mūsų klasė labai sportiška – pasitarėme ir nutarėme sudalyvauti. Organizatorių atsiųsta medžiaga buvo labai gerai paruošta ir įdomi, žiūrėjome ir aptarėme kartu. Pasidalinome ir su kolegėmis, kurios nedalyvavo projekte. Ypač įdomu buvo sužinoti apie emocinį intelektą ir psichologinę pusę, – pasakojo mokytoja. – Išbandėme įvairias veiklas. Vaikai patys sugalvojo daug sportinių užduočių, kurios nebuvo įprastos, su įdomesnėmis priemonėmis. Visi įnirtingai skaičiavo nueitus žingsnius, išgertą vandenį, taip pat ir šypsenas, mandagumo žodžius. Azartas buvo didelis –  vaikai užsidegė tuo ir įtraukė tėvus, ėjo su jais į sporto užsiėmimus, ten viską skaičiavo.“

Pedagogė prisiminė, jog tuo, kad laimėjo prizą negalėjo patikėti nei ji pati, nei vaikai, nei jų tėvai: „24-erius metus dirbu mokytoja ir toks smagus laimėjimas atsitiko pirmą kartą. Net negalėjome patikėti – kai pasakiau vaikams, jie taip šaukė ir džiaugėsi, kad net negirdėjau kas buvo aplinkui. Kai mūsų paklausė, ar važiuosime į Vilnių, visi atsakė teigiamai šimtų procentų. Netgi tas kuris sirgo, sakė kad pasveiks. Buvo labai labai smagu. Tėvai irgi negalėjo patikėti – netgi klausė, ar tikrai čia nekainuos.“

Vilkaviškio moksleiviai kartu su tėvais pirmieji pasinaudojo laimėtu prizu. Gruodžio pradžioje jie vyko į Vilnių stebėti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynių su Kroatija. Bilietus į šias rungtynes padovanojo Lietuvos krepšinio federacija.

„Kai kurie vaikai pirmą kartą apsilankė Vilniuje, o kiti pirmą kartą stebėjo krepšinio rungtynes gyvai – iki tol buvo matę tik per televiziją. Pamatę areną ir gyvas rungtynes visi buvo pakylėti. Pasipuošė lietuviška atributika, išsipaišė trispalvėmis. Juokėmės, kad tarp aktyviausių palaikytojų vienoje pusėje buvo „Sėkla“ su krepšinio aistruoliais, o kitoje pusėje – mūsų klasė. Vaikai neabejoja, kad prisidėjo prie Lietuvos rinktinės pergalės. Įspūdis liko didžiulis, apie tai jie kalba ir praėjus porai savaičių nuo išvykos“, – įspūdžiais dalijosi mokytoja.

Kitos nugalėtojos – Rokiškio Senamiesčio progimnazijos 3A klasės – pradinukai gavo kitokio pobūdžio prizą. Jie vyko į slidinėjimo pamoką Druskininkuose. „Įspūdžiai labai geri. Viskas buvo gerai suorganizuota ir pavyko sklandžiai. Vaikams padėjo prisiderinti įrangą, instruktoriai buvo labai šaunūs. Vaikams labai patiko, jie buvo įkvėpti, dalis jų iki tol neturėjo galimybės paslidinėti. Tai buvo gera motyvacija ateičiai“, – tikino klasės mokytoja Rasa Kvedarienė.

Jos teigimu, į projektą klasė užsiregistravo pirmiausia ne dėl galimybės laimėti prizo: „Buvo verta dalyvauti dėl to, kad tai iš tikrųjų įdomi veikla. Gavome įdomios medžiagos apie veiklas pamokose, pasiruošimą joms, psichologinių patarimų. Tai padėjo paįvairinti pamokas. Pati medžiaga turi ilgalaikę, išliekamąją vertę. Ja pasinaudojome ne tik Olimpinės savaitės metu – toliau naudojamės ir dabar.“

„Olimpinės savaitės“ projekte dalyvavo apie 12 tūkstančių vaikų iš daugiau nei 300 mokyklų ir 49 savivaldybių. Projektą organizavo Lietuvos tautiniu olimpinis komitetas su partneriais – LR Sveikatos apsaugos ministerija ir LR Švietimo ir mokslo ministerija.

Konkurso nugalėtojos:

Kruonio gimnazijos 2 klasė

Dembavos progimnazijos 1 klasė (Panevėžio raj.)

Kauno „Vyturio“ gimnazijos 3A klasė

Rokiškio Senamiesčio progimnazijos 3A klasė

Zarasų raj. Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos 2 klasė

Viešvilės pagrindinės mokyklos 3 klasė

Tyrulių skyriaus jungtinė klasė

Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos 2A klasė

Vilkaviškio pradinės mokyklos 4E klasė

Lazdijų mokyklos-darželio „Kregždutė“ 3A klasė.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS