Po Europos žaidynių – komplimentai Lietuvos sirgaliams

2023 m. liepos 23 d.

Sekmadienį Maribore (Slovėnija) prasideda Europos jaunimo olimpinis festivalis. Prieš renginio atidarymo ceremoniją vyko Europos nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame kalbėta ir apie praėjusias Europos žaidynes.

„Aptarėme pasibaigusių Europos žaidynių rezultatus ir turiu pasidžiaugti, kad Lietuvos sirgaliai sulaukė daugybės komplimentų. Emocijos ne tik aikštėje, bet ir tribūnoje puošia sportą ir įkvepia sportininkus.

Mūsų fanai negailėdami nei delnų, nei balsų palaikė atletus, o Dominiką Banevič breiko varžybose palaikiusi sirgalė buvo ypatingai išskirta iš kitų“, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė, EOK viceprezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Europos žaidynėse Lietuvos sportininkai iškovojo 8 medalius bei vieną kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

Vykdomojo komiteto posėdyje kalbėta apie artėjančią EOK Generalinės asamblėjos sesiją, kur Europos žaidynių rezultatai bus aptarti detaliai.

EOK Vykdomojo komiteto posėdis.

EOK Vykdomojo komiteto posėdis.

Sekmadienį prasidėjusiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Lietuvai atstovauja 53 sportininkai. Jie varžysis 9 sporto šakose: gimnastikos, dziudo, kalnų dviračių, plento dviračių, 3×3 krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo, riedlenčių ir teniso.

„Šis festivalis sportininkams – galimybė įgauti tarptautinės patirties ir kovoti dėl medalių išties aukšto lygio varžybose.  O mums tai – galimybė pamatyti ir susipažinti su ateities sporto žvaigždėmis.

Festivalis ką tik prasidėjo, tačiau kol kas atrodo, kad organizatoriai yra gerai pasiruošę, didesnių nesklandumų kol kas pavyksta išvengti“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

Europos jaunimo olimpinis festivalis tramplinu į profesionalų sportą tapo ne vienam žinomam atletui. Čia savo kelią į olimpinį judėjimą pradėjo olimpiečiai plaukikai Rūta Meilutytė, Danas Rapšys, krepšininkas Domantas Sabonis, lengvaatletė Liveta Jasiūnaitė, gimnastas Robertas Tvorogalas, disko metikas Andrius Gudžius ir kt.

Europos jaunimo olimpinis festivalis vyks liepos 23-29 dienomis.

Lietuvos rinktinė Maribore:

Gimnastika: Danielė Tarailytė, Kristijonas Padegimas, Martynas Murėnas, Nedas Grikinis.

Kalnų dviračiai: Justinas Pavlovas, Vigailė Budreckytė.

Plento dviračiai: Arnas Bilertas, Augustė Audinytė, Augustė Mikutytė, Dovydas Činga, Monika Liutinskaitė, Viktoras Voiniušas. 

Dziudo: Marta Navickaitė, Simas Polikevičius, Vytautė Einikaitė, Rokas Rapkevičius, Nikita Bolzan, Varvara Kuchar. 

3×3 krepšinis: Austėja Rauckytė, Eglė Kisarauskaitė, Miglė Kisarauskaitė, Gabija Strolytė, Erikas Vansevičius, Augustas Aukštuolis, Artūras Vilutis, Titas Pundinas.

Lengvoji atletika: Adanas Balkauskas,  Aurėja Beniušytė, Danielius Vasiliauskas, Joana Fiodorovaitė, Justė Perveneckaitė, Kasparas Gustas, Matas Gračinskas, Matas Janarauskas, Modestas Glinskas, Orinta Navikaitė, Titas Kukšta, Viltė Bubinaitė.

Plaukimas: Herkus Andronatij, Arnas Augustinavičius, Augustė Jakštaitė, Mantas Kaušpėdas, Arminas Murėnas, Ieva Nainytė, Emilija Pociūtė, Majus Povilaitis, Ema Purvainytė, Dominykas Šulskis, Stela Švenčionytė, Guoda Tručinskaitė.

Riedlentės: Povilas Jucys.

Tenisas: Luknė Vaitkevičiūtė, Ugnius Remeikis.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS