Plaukikui Edgarui Matakui – paralimpinių žaidynių bronza

Teksto autorius: Sportas.info

2021 m. rugpjūčio 27 d.

Dainius Ožalas/LPAK

Lietuvos plaukikas Edgaras Matakas penktadienį iškovojo Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos medalį.

Visiškai nematančių plaukikų S11 klasės 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale mūsiškis finišavo per 26,38 sek. ir aplenkė penkis varžovus.

Tai yra pirmasis mūsų šalies apdovanojimas Tokijo paralimpinėse žaidynėse.

Čempionu tapo brazilas Wendellis Pereira (26,03 sek.), o sidabro medalį pelnė kinas Dondong Hua (26,18 sek.).

„Sunkiausia yra būti favoritu, kai turi pateisinti lūkesčius. Aš labai tikėjausi greičiau plaukti, o kai pasakė rezultatą… labiausiai dėl to gaila buvo. Manau, kad reikia džiaugtis, nes ne kiekvieną dieną iškovojamas paralimpinis medalis. Plaukime išvis seniai tai buvo pavykę, todėl smagu, jog iškovojau aš.

Jaudulio kaip tik gal nebuvo. Jaučiausi palyginus ramiai. Sunku pagauti tą sportinę formą ir tuos pačius aukštus rezultatus demonstruoti visą sezoną. Vis dėlto mes kalbame apie 50 metrų sprintą, kuriame kiekviena klaidelė, kiekvienas ne taip atliktas grybšnis lemia labai daug. Treneris pasakė, kad niekas neprarasta ir dar laukia 2024 m. Paryžiaus paralimpinės žaidynės“, – sakė E. Matakas.

E. Matakas – antras plaukikas iš Lietuvos, kuriam pavyko tapti paralimpiniu prizininku. Vienintelį medalį šioje sporto šakoje mūsų šaliai buvo iškovojęs Kęstutis Skučas, kuris 2004 m. Atėnuose pelnė sidabrą.

Atrankoje Ramūno Leono auklėtinis E. Matakas distanciją įveikė per 26,16 sek. ir buvo pirmas.

E. Matakas šių metų gegužę Portugalijoje vykusiame Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate 50 metrų laisvu stiliumi įveikė per 25.86 sek., pasiekė asmeninį rekordą ir iškovojo auksą. Dar du auksinius medalius kaunietis nuskynė plaukdamas 100 metrų laisvu stiliumi ir 100 metrų krūtine.

2017 m. pasaulio čempionate Meksikoje E. Matakas pelnė auksą 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje , o 100 metrų laisvu stiliumi rungtyje pasipuošė bronzos apdovanojimu.

Tokijo paralimpinėse žaidynėse E. Matako dar laukia pasirodymas 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje.