Pirmoji ponia D. Nausėdienė paskelbė projekto „Olimpinis mėnuo“ prizininkus

2020 m. gruodžio 1 d.

S. Čirba

Didžiausias šalyje pradinukams skirtas projektas „Olimpinis mėnuo“ šiais metais sutraukė net 62 proc. daugiau dalyvių, nei pernai. Pirmoji ponia Diana Nausėdienė burtų keliu išrinko 50 klasių, kurioms atiteks specialūs prizai.

„Džiaugiuosi, kad esame stiprėjanti ir auganti olimpinė bendruomenė, prie kurios prisijungia ir jaunoji karta. Nugalėtojai šiame projekte yra visi, kurie domėjosi sveika mityba, fiziniu aktyvumu, emocine sveikata ir kokybišku poilsiu. Sveikinu visus dalyvavusius ir ypatingai dėkoju pedagogams“, – sakė D. Nausėdienė.

Burtų keliu išrinktoms klasėms atiteks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto bei sportinės aprangos gamintojo „4F“ skirtas sportinis inventorius.

Olimpinis mėnuo 2020. Prizininkai

„Olimpinis mėnuo“ – jau trečią sezoną vykęs Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto projektas, skirtas pradinių klasių moksleiviams. Iniciatyvos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, supažindinti su sveikos gyvensenos principais, padėti išmokti atpažinti savo emocijas bei kokybiškai ilsėtis.

Šiais metais projekte dalyvavo 1374 pradinukų klasės iš 58 savivaldybių. Tai – net 62 proc. daugiau nei praėjusį sezoną. Iš viso į projektą įsiliejo 26 tūkst. 567 vaikai.

Pedagogai savo atsiliepimuose gyrė projekto veiklas, džiaugėsi, kad iniciatyvos dėka vaikų priešpiečių dėžutėse atsirado sveikesnių užkandžių, o užduotis ir fizinio aktyvumo užsiėmimus žada  organizuoti visus mokslo metus. Į projekto veiklas kartu su pradinukais aktyviai įsitraukė ir jų tėvai. Savaitgaliais smagias projekto užduotis atlikdavo visi šeimos nariai.

Projektą „Olimpinis mėnuo“ sudarė keturios temos: fizinis aktyvumas, sveika mityba, vaiko gerovė ir kokybiškas poilsis. Kiekvienai jų buvo skirta savaitė, o temas specialiose „Olimpinio mėnesio“ laidose pristatė olimpiečiai.

Ėjikė Brigita Virbalytė kalbėjo apie fizinį aktyvumą, bėgikė Eglė Balčiūnaitė dalinosi mėgstamiausio sveiko užkančio receptu, baidarininkas Andrejus Olijnikas gitara stengėsi išreikšti emocijas, o irkluotojai Milda Valčiukaitė ir Saulius Ritter pasakojo, kas jiems yra kokybiškas poilsis.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS