Pirmieji laimikiai olimpinių kelialapių medžioklėje – bilietus į Paryžių jau užsitikrino 7 lietuviai

2023 m. rugpjūčio 7 d.

Likus kiek mažiau nei metams iki 2024 metų Paryžiaus olimpinių žaidynių vietas jose jau yra užsitikrinę 7 Lietuvos sportininkai – keturi plaukikai, du lengvaatlečiai ir penkiakovininkė.

Pirmuoju LTeam sportininku, iškovojusiu olimpinį kelialapį, tapo plaukikas Danas Rapšys, kuris dar balandžio viduryje „Malmsten Swim Open Stockholm 2023“ varžybose Švedijoje tai padarė iš pradžių 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje, o netrukus – ir perpus trumpesnėje distancijoje.

Po mėnesio prie kolegos prisijungė ir Rūta Meilutytė. 26-erių lietuvė antrajame „Mare Nostrum“ varžybosų etape Barselonoje 100 metrų krūtine nuplaukė per 1 min. 6,38 sek. ir taip užsitikrino vietą savo trečiose karjeros olimpinėse žaidynėse. Vėliau šį rezultatą Rūta ne kartą gerino, o liepos pabaigoje užtikrintai tapo šios rungties pasaulio čempione.

Būtent planetos pirmenybėse Fukuokoje (Japonija) savo pirmąjį karjeros olimpinį kelialapį iškovojo Aleksas Savickas – 20-metis lietuvis 200 metrų plaukimo krūtine atrankoje nuotolį įveikė per 2:09,66 min. ir pagerinęs asmeninį rekordą prisijungė prie LTeam komandos narių.

Ketvirtąja plaukike olimpiete praėjusią savaitę tapo Kortryna Teterevkova. 21-erių metų vilnietė įspūdingai pasirodė Kinijoje vykusioje Universiadoje – pasidabino aukso medaliais plaukimo krūtine 100 ir 200 metrų rungtyse bei abejose įvykdė olimpinius normatyvus.

Liepą prasidėjusią lengvosios atletikos olimpinių kelialapių medžioklę sėkmingai pradėjo ir du disko metikai – Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius. 20-metis Mykolas savo pirmąją olimpinę kelionę užsitikrino su 68,34 m rezultatu laimėdamas Europos jaunimo iki 23 metų čempionatą, o jau į trečiąsias savo žaidynes vyksiantis 32-ejų Andrius reikiamą rezultatą (67,66 m) užfiksavo „World Athletics“ kontinentinio turo auksinėse varžybose Vengrijoje.

Septintoji vieta lėktuve į Paryžių rezervuota moterų penkiakovės atstovei – Europos žaidynėse ketvirta finišavusi Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė kelialapį į žaidynes iškovojo ne asmeniškai sau, o Lietuvai.

2021 metais vykusiose olimpinėse žaidynėse Tokijuje Lietuvai atstovavo 42 sportininkai.

33-iosios istorijoje „Paris 2024“ olimpinės žaidynės vyks 2024 metų liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS