Pekine vėl liepsnoja olimpinė ugnis: atidarytos žiemos žaidynės

2022 m. vasario 4 d.

Vytautas Dranginis

Vasario 4 d. vakarą Pekino Nacionaliniame stadione oficialiai atidarytos žiemos olimpinės žaidynės. 

+71

 

Olimpinės ugnes estafetės paskutinis etapas Paukščio lizdu vadinamame stadione buvo patikėtas šiose žaidynėse dalyvausiantiems slidininkei Yilamujiang Dinigeer ir Šiaurės dvikovės atletui Zhao Jiawenui. Jie drauge įstatė deglą į didžiulę snaigę, sudėliotą iš detalių su visų žaidynėse dalyvaujančių šalių pavadinimais. 

Naujienas apie žaidynes ir Lietuvių tvarkaraštį rasite čia

Pekinas tapo vieninteliu miestu istorijoje, kuriame surengtos ir vasaros, ir žiemos olimpinės žaidynės – vasarą viso pasaulio sportininkai čia rinkosi 2008 m.

Lietuvos vėliavą atidarymo parade nešė dailiojo čiuožimo pora, olimpinių žaidynių debiutantai Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala.

„Nešti Lietuvos vėliavą olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje visos delegacijos, visos olimpinės rinktinės vardu mums yra didžiulė garbė. Tai suteikia begalinės motyvacijos ir stiprybės. Esame dėkingi, kad ši svarbi misija buvo patikėta mums”, – sužinoję apie jiems patikėtą misiją sakė šokėjai ant ledo.

Kartu su jais pro simbolinius Kinijos vartus į Nacionalinį stadioną atidarymo iškilmėse įžengė dar keturi mūsų šalies sportininkai – žaidynių debiutantai slidininkai Eglė Savickaitė, Ieva Dainytė, Tautvydas Strolia ir kalnų slidininkė Gabija Šinkūnaitė. Taip pat – treneriai, sportininkų pagalbininkai, delegacijos nariai. Jiems pasirodžius stadione viso pasaulio televizijos žiūrovams buvo parodyta ir iš garbingų svečių tribūnos savo šalies komandai mojuojanti ir plojanti Tarptautinio olimpinio komiteto narė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

Dėl kinų kalbos rašmenų ypatumo Lietuvos atstovai tautų parade pasirodė 24-ti, tarp Indijos ir Nigerijos. Iš viso žaidynėse dalyvauja 91 delegacija. Žiemos olimpinėse žaidynėse debiutuos Haičio ir Saudo Arabijos sportininkai.

Visi penki mūsų šalies biatlonininkai ir trečiose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis slidininkas Modestas Vaičiulis nutarė likti apie 220 km nuo Pekino nutolusiame Džiangdziakou olimpiniame kaimelyje, o kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas į Kiniją atvyks tik vasario 8 dieną.

Atidarymo šventės pagrindiniai akcentai buvo Kinijos istorija, dabarties siekiai, olimpinis šūkis „Greičiau, aukščiau, stipriau – kartu”, aplinkosauga ir šių žaidynių devizas „Kartu už bendrą ateitį”. Iškilmių režisierius – Zhang Yimou, režisavęs ir 2008 m. Pekino vasaros žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijas.

Iš viso Pekino žiemos žaidynėse, finišuosiančiose vasario 20 d., planuoja startuoti 2871 sportininkas (1581 vyras ir 1290 moterų). Jie išsidalins 109 medalių komplektus 7 sporto šakų 15 disciplinų varžybose. Pirmieji olimpines kovas jau vasario 2 d. pradėjo akmenslydžio mišrių porų varžybų dalyviai, o vasario 3 d. startavo moterų ledo ritulio turnyras ir akrobatinio slidinėjimo rungties gūbrinio atranka.

Trylika atletų žiemos žaidynėse – daugiausia Lietuvos sporto istorijoje. Pirma iš jų varžysis biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė. Olimpinių žaidynių debiutantė prie 15 km individualių lenktynių starto linijos stos vasario 7 d.

Žiemos olimpinės žaidynės Kinijoje vyks trijose zonose: Pekine, Jančinge ir Džangdziakou. Šokėjų ant ledo pora – vieninteliai Lietuvos olimpiečiai, apsistoję Pekine. Slidininkai ir biatlonininkai įsikūrė Džangdziakou, kalnų slidininkai – Jančinge.

Lietuvos atstovai prieš olimpinių žaidynių atidarymą.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS