Paulius Semaška: Europos žaidynėse norime įveikti grupės etapą

2019 m. birželio 21 d.

Kita Lietuvos komanda

Vieni pirmųjų sportininkų kaimelyje įsikūrę Lietuvos 3×3 krepšinio komandos nariai šiandien (06.21) atidarys Europos žaidynes. „Labai laukiame pradžios. Jau norisi stratuoti, išsikrauti, jau reikia adrenalino“- sako komandos „mažylis“ Paulius Semaška.  185 cm ūgio krepšininkas drauge su Medu Kuprijanovu, Aurelijumi Pukeliu bei Mintautu Bulanovu į pirmą kovą stos prieš Estijos rinktinę. Rungtynių pradžia – 16:40 val.

Artėjant debiutui Europos žaidynėse, P. Semaška atsakė į kelis LTeam.LT užduotus klausimus.

-Pauliau, 3×3 krepšinis yra sunkiau nuspėjama sporto šaka nei didysis jos brolis – krepšinis 5×5. Tačiau dalyvavote treniruotėse, matėte kone visas komandas, su dauguma esate pažįstami. Kokios nuotaikos ir kaip vertinate savo galimybes Europos žaidynėse?

-Geriausiai pažįstame Baltarusijos komandos krepšininkus, su kuriais žaidėme Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) turnyre. Esame žaidę su estais, slovėnai kiek pakeitę sudėtį, bet irgi matyti. Tad didelių netikėtumų grupės etape lyg ir nebus. Treneris žiūri daug video, skautina, perduoda informaciją. Miegam gerai, pas psichologą eiti nereikia. Gerai sutariame, esame linksma komanda, tikrai tikime galimybėmis įveikti grupės etapą. Netikėtumėm savo jėgomis, mūsų vietą užimtų kiti žaidėjai, jų Lietuvoje tikrai daug. Norime, kad žaidimo kokybės kreivė turnyro metu kiltų į viršų. Jei taip bus, tuomet viskas bus gerai.

-Išbandėte „Palovos“ areną. Kokį įspūdį paliko rungtynių vieta?

-Padarė įspūdį aštuoni arenos krepšiai ir aukščiausio lygio danga. Man ant tokios dar neteko žaisti. Žiūrovams skirta 1000 vietų. Sklinda kalbos, kad į tolimesnius etapus išpirkti visi bilietai, tad tikimės triukšmo. Net lengvas baltas pavydas apėmė, kad Baltarusija tokią areną turi, o mes ne.

-Jūsų komandos treneris – 3×3 ir mėgėjų krepšinio legenda Dainius Novickas. Gal geriau jį būtų turėti komandos sudėtyje, o ne ant suolo?

-Ne (ilgai juokiasi). Šiaip jo rankelė, patirtis, nestandartiniai sprendimai labai praverstų. Bet yra kaip yra, džiaugiamės ir turėdami jį šalia aikštės. Dainius labai moka vienyti komandą. Mėgsta parėkauti, bet mus tai užveda. Jo žavesys tame, kad labai gerai supranta 3×3 krepšinį, skatina žaisti taip, kad būtume neparankūs varžovams. Šalia aikštės jis toks pats kūrybingas kaip ir aikštėje.

-Prieš Europos žaidynes kelis kartus keitėsi jūsų komandos sudėtis. Ar tai įtakoja tave, jūsų komandą?

-Ilgiau treniravomės kita sudėtimi, bet gavome tikrai gerą komandos draugą, vienintelį Lietuvoje 3×3 krepšinio profesionalą. Mintauto Bulanovo profesionalumas matosi tokių rungtynių patirtyje, ramume, situacijų skaityme. Manau, kad sudėties keitimas įtakos kažkiek turėjo, sujaukė treniruočių procesą, bet gavome geriausią įmanomą žaidėją, todėl galutiniam rezultatui tai nepakenks.

-Per metus Lietuvoje kardinaliai pasikeitė 3×3 krepšinio situacija. Atsirado lyga, transliacijos, galimybė išvažiuoti į Tokijo olimpines žaidynes. Nesinori palikti salės ir atsiduoti būtent šiai krepšinio rūšiai?

-Jei būtų galimybė, tikrai svarstyčiau, nes ši krepšinio rūšis, šis sportas mane labai kabina. O ta galimybė yra visų pirma finansai. Pagyvensim, pamatysim, dabar koncentruojuosi į šį turnyrą.

-Jei Europos žaidynėse iškovosite medalį, tavo komandos draugas Medas Kuprijanovas viešai pažadėjo įsigyti šunį. Ar tai padėtų realizuoti ir likusių komandos narių svajones? Kokios jos?

-Labiausiai už mus visus svajoja treneris. Medalių atveju jis jau prižadėjo didelę šventę grįžus namo (juokiasi). Patys svajonių kažkokių lyg ir neturime, bet tikrai Medui padėsime užauginti jo svajonių retriverį.

Baltarusijos sostinėje Minske vykstančiose antrosiose Europos žaidynėse iš viso dalyvaus 4082 atletai. Žaidynių programą sudarys 15 sporto šakų, 23 rungtys. Aštuoniose iš jų bus vykdoma kvalifikacija į 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes.

Lietuvai žaidynėse atstovaus 73 sportininkai – 32 moterys, 40 vyrų. Mūsiškiai dalyvaus 3×3 krepšinio, sportinio šaudymo, šaudymo iš lanko, lengvosios atletikos, bokso, sambo, dziudo, imtynių, badmintono, kanojų ir baidarių irklavimo, gimnastikos, dviračių sporto bei stalo teniso varžybose.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS