Paskelbti 2024 m. Paryžiaus olimpinių ir paralimpinių žaidynių talismanai

2022 m. lapkričio 15 d.

IOC

Likus kiek daugiau nei 600 dienų iki 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių pradžios, Organizacinis komitetas pristatė oficialius olimpinių ir paralimpinių žaidynių talismanus. Talismanų pavadinimas kilęs iš legendinės prancūziškos skrybėlės, pavadintos frygų genties vardu. Jų dizainas atspindi šio unikalaus kultūros paveldo, kuris per visą istoriją simbolizavo laisvę, evoliuciją.

Talismanų misija yra parodyti pasauliui, kad sportas gali daryti įtaką pokyčiams, ir todėl nusipelno svarbaus vaidmens visuomenėje. Frygai sieks užtikrinti, kad sportas taptų kasdienio gyvenimo dalimi, kurioje turi atsirasti visos sporto šakos ir visi sporto patyrimo būdai – tiek dalyvaujant, tiek būnant sirgaliais.

Kalbėdamas apie pristatymą, 2024 m. Paryžiaus žaidynių Prezidentas Tony Estanguet sakė: „Norėjome tokių talismanų, kurie galėtų įgyvendinti mūsų viziją ir ja pasidalintų su Prancūzijos žmonėmis ir visu pasauliu. Mūsų talismanai simbolizuoja ne gyvūną, o idealą. Frygų kepurė yra laisvės simbolis. Jis mums pažįstamas ir dedamas ant mūsų antspaudų bei rotušių frontonų, tačiau atspindi dar ir prancūzišką tapatybę ir dvasią. Mūsų talismanai ne tik įkūnys mūsų žaidynes, bet ir ves jas į priekį, demonstruodami žaidynių siekius, kurie yra tikrai revoliuciniai.”

Frygų kepurė

Tarptautinis laisvės simbolis, vaizduojamas daugelyje Šiaurės ir Pietų Amerikos emblemų, Frygijos kepurė, dar vadinama „laisvės kepure“, tapo vienu iš Prancūzijos Respublikos simbolių. 

Šiandien tai yra bendras atskaitos taškas prancūzams: mene (kaip laisvės metafora), Prancūzijos institucijose, ir netgi randamas ant kasdienių daiktų, tokių kaip monetos ir pašto ženklai.

Daugiau informacijos apie tai, kaip šie talismanai padėjo atgaivinti frygų kepures, apie projektavimo procesą ir kitas įtakas, reikšmingas talismanų sukūrimui, galima rasti Paris2024 svetainėje.

2024 m. olimpinės žaidynės vyks nuo liepos 26 d.iki rugpjūčio 11 d., o paralimpinės žaidynės ‒ nuo rugpjūčio 28 d. iki rugsėjo 8 d.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS