Pasaulio čempionato prizininkei Viktorijai Andrulytei – didesnė olimpinė stipendija

Nuotraukos autorius: V. Dranginis

Ketvirtadienį vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu pristatyti netrukus prasidėsiantys projektai ir atnaujintas olimpinių stipendininkų sąrašas.

Gruodžio pradžioje pasaulio čempionato olimpinėje klasėje trečiąją vietą iškovojusiai buriuotojai Viktorijai Andrulytei LTOK ekspertų komisijos siūlymu bus padidinta olimpinė stipendija. Planetos pirmenybėse bronza pasipuošusi olimpietė atitinka kriterijų, pagal kurį skiriama aukščiausia – 1000 eurų – olimpinė stipendija.

Vykdomasis komitetas taip pat patvirtino eilinės Generalinės asamblėjos sesijos datą. LTOK nariai rinksis vasario 25 dieną.

LTOK Generalinis sekretorius Valentinas Paketūras pristatė 2022 metų LTOK veiklos plano projektą. „Tiesa, kol kas esame nežinioje dėl finansavimo, nežinome nei kokį turėsime biudžetą kitais metais, nei kokias veiklas galėsime vykdyti“, – sakė jis. Veiklos planas bus patvirtintas sausį.

Olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė pristatė šiuo metu rengiamą fizinio raštingumo modelį. Fizinis raštingumas yra apibūdinamas, kaip motyvacija, pasitikėjimas, judėjimo įgūdžiai, žinios ir supratimas apie atsakomybę kiekvienam būti fiziškai aktyviam visą gyvenimą. Kaip rašymas bei skaitymas, taip ir fizinis raštingumas yra būtinas kiekvienam ir turi būti sistemingai ugdomas nuo mažens.

Projekto įgyvendinimui LTOK pasitelkė patyrusius partnerius iš Didžiosios Britanijos „Youth Sport Trust International“ organizacijos. Organizacija jau yra sukūrusi panašius modelius, kurie yra įgyvendinami Didžiojoje Britanijoje.  

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė kalbėjo apie praėjusį mėnesį Slovakijoje vykusiame Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Vykdomojo komiteto posėdyje priimtus sprendimus bei Lietuvos atstovų dalyvavimą kasmetiniame nacionalinių olimpinių komitetų seminare.

EOK viceprezidentė D. Gudzinevičiūtė gruodžio pradžioje taip pat dalyvavo Romoje vykusioje Europos jaunimo žiemos olimpinio festivalio ugnies įžiebimo ceremonijoje. Pirmosios varžybos Vuokatyje (Suomija), vaikinų ledo ritulio turnyras, prasidėjo jau gruodžio 13 dieną.  Kitos varžybos vyks kitų metų kovo 20-25 dienomis.

Festivalyje iš viso dalyvaus sportininkai iš 47 Europos valstybių. Jie varžysis devyniose sporto šakose. Šiuo metu Vuokatyje vieši LTOK sporto direkcijos vadovai Einius Petkus ir Agnė Vanagienė, apžiūrintys festivaliui paruoštą infrastruktūrą.

Gruodžio pradžioje Vilniuje ir Kaune vyko Sporto kino festivalis, kuriame sporto gerbėjams buvo parodytos 6 dokumentinės ir 3 vaidybinės kino juostos. Kino teatruose „Forum Cinemas” buvo rodomi įvairias sporto šakas ir aktyvias veiklas apimantys filmai, tarp jų – plaukimas, futbolas, banglentės, nardymas, bėgimas, riedlentės, gimnastika. Nors pagrindinės filmuose nagrinėjamos temos apima daugiau nei tik sportą – filmai kalba apie toleranciją, lygybę, humaniškumą, diskriminaciją, socialinę atsakomybę, LGBT temas.

Šiuo metu taip pat baigiasi tvarių sporto renginių rėmimo programai „LTeam Start Up Goes Green“ pateiktų paraiškų nagrinėjimas. Pirmajame etape buvo pateiktos 38 paraiškos, nugalėtojai paaiškės kitą savaitę.

Gruodžio 21 dieną parodų rūmuose „Litexpo“ Vilniuje bus apdovanoti geriausi Lietuvos sportininkai, komandos ir treneriai. Po metų pertraukos vyksiančiuose prestižiniuose Lietuvos sporto apdovanojimuose bus pagerbti olimpinio ir paralimpinio sporto atletai.

Jau kitą savaitę bus paskelbti metų sportininkai, sportininkės, treneriai, komandos ir metų proveržis olimpiniame bei paralimpiniame sporte.

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS