Paryžiuje – pasaulio žiniasklaidos susitikimas ir seminaras komunikatoriams

2023 m. rugsėjo 12 d.

Praėjusią savaitę Paryžiuje (Prancūzija) vyko pasaulio žiniasklaidos ir nacionalinių olimpinių komitetų bei tarptautinių sporto federacijų komunikacijos atstovų susitikimas, skirtas ruoštis kitais metais vyksiančioms Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Renginyje taip pat po ketverių metų pertraukos buvo surengtas nacionaliniams olimpiniams komitetams skirtas komunikacijos seminaras.

Paryžiaus žaidynių irklavimo kanalas.

Paryžiaus žaidynių irklavimo kanalas.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) ir žaidynių organizacinio komiteto rengtame pasitarime dalyvavo keli šimtai žiniasklaidos, nacionalinių olimpinių komitetų bei tarptautinių sporto federacijų atstovų iš viso pasaulio.

Jie buvo supažindinti su darbo arenose specifika, transporto sistema žaidynių metu, techninėmis galimybėmis pagrindiniame žiniasklaidos centre ir kt.

„Tai buvo antrasis ir paskutinysis toks susitikimas prieš olimpines žaidynes. Organizatoriai pristatė naujienas ir iniciatyvas, kurios bus įgyvendintos žaidynių metu. Tarkime, iki šiol olimpinėse žaidynėse į didelio susidomėjimo renginius, tokius, kaip atidarymo ir uždarymo ceremonijos, tam tikrų varžybų finalai ir pan. būdavo skirtas tam tikras bilietų skaičius. Žengiant tvarumo keliu ir siekiant procesus suefektyvinti, nuo kitų metų nebeliks popierinių bilietų, juos pakeis elektroninė registracijos sistema.

Žiniasklaidos atstovams buvo aktualūs apgyvendinimo, transporto, žinoma, ir saugumo klausimai. Taip pat galimybė bendrauti su sportininkais, judėti žaidynių vietose. Pavyzdžiui, žiniasklaidos atstovai nebus įleidžiami į olimpinio kaimelio gyvenamąją zoną, tačiau prieš prasidedant žaidynėms turės galimybę ją apžiūrėti.

Vienas aktualiausių klausimų – socialinių tinklų taisyklės ir galimybė filmuoti žaidynių metu bei šią medžiagą viešinti. Ši informacija dar yra ruošiama, bet organizatoriai žada jau netrukus ją pristatyti“, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) komunikacijos vadovė ir Lietuvos olimpinės rinktinės atstovė spaudai Lina Motužytė.

L. Motužytė Paryžiaus olimpinių žaidynių velodrome.

L. Motužytė Paryžiaus olimpinių žaidynių velodrome.

Žiniasklaidos atstovai taip pat apžiūrėjo dalį olimpinių arenų: lankėsi „Bercy“ arenoje, kur vyks finalinis krepšinio varžybų etapas, „Vaires-Sur-Marne“ kanale, kur vyks irklavimo bei baidarių ir kanojų irklavimo varžybos, „Saint-Quentin-en-Yvelines“ velodrome, kur varžysis treko ir BMX dviratininkai, Versalio rūmų prieigose, kur vyks šiuolaikinės penkiakovės ir jojimo varžybos, bei Paryžiaus centre, kur planuojama nemaža dalis varžybų.

„Buvo svarbu suprasti atstumus nuo viešbučių, pagrindinio žiniasklaidos centro iki varžybų vietų. Transporto sistema kol kas lieka vienu pagrindinių iššūkių. Eismas tokiame mieste – labai sudėtingas, ir nors planuojama atskira olimpinė autobusų linija, sunku tikėtis, kad tai išspręs visas problemas. Nemaža dalis žiniasklaidos atstovų ketina naudotis miesto viešuoju transportu, metro linijomis“, – sakė L. Motužytė.

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dirbs rekordinis žiniasklaidos atstovų iš Lietuvos skaičius: mūsų šaliai skirtos 12 rašančių žurnalistų, 2 fotografų ir 2 transliavimo teisių neturinčių radijo ir televizijos atstovų akreditacijos. Žaidynes taip pat nušvies jas transliuosianti TV3 televizija.

„Olimpinės žaidynės grįžta į Europą, todėl susidomėjimas jomis bus didžiulis. Džiaugiuosi, kad mūsų įdėtas įdirbis atsiperka ir toks gausus būrys žiniasklaidos atstovų iš Lietuvos turės galimybę sirgaliams pateikti karščiausią ir aktualiausią informaciją“, – džiaugėsi LTOK komunikacijos vadovė.

„Bercy“ arena, kurioje vyks finalinis krepšinio varžybų etapas.

„Bercy“ arena, kurioje vyks finalinis krepšinio varžybų etapas.

Paskutiniąją susitikimo dieną vyko nacionalinių olimpinių komitetų bei tarptautinių sporto federacijų komunikacijos komandoms skirtas seminaras.

„Turbūt vienas svarbiausių tokių seminarų tikslų – galimybė skirtingų nacionalinių olimpinių komitetų atstovams susitikti ir pasikalbėti apie iššūkius su kuriais susiduriame, kaip sprendžiame kylančias problemas, pasimokyti vieniems iš kitų. Taip pat užegzti artimesnį ryšį su kolegomis iš TOK. Paskutinį kartą toks seminaras buvo surengtas 2019-aisiasi Lozanoje“, – sakė L. Motužytė.

Seminaro akimirka.

Seminaro akimirka.

Renginio metu taip pat buvo pristatytas pasiruošimas sausį Pietų Korėjoje vyksiančioms jaunimo žiemos olimpinėms žaidynėms.

 

 

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS